Dnes je úterý 24. listopad, svátek má Emílie.

Zajímavosti

Proč je důležité změnit své stravovací návyky nejen kvůli svému zdraví?

přidáno: 16. 06. 2019

Sestřička Renata se raduje ze svého úspěchu. Když před 3 a půl měsíci přišla do výživové poradny NATURHOUSE v Dobříši, její zdravotní stav nebyl nejlepší a stejně tak stravovací návyky. Díky podpoře a motivaci ze strany výživové poradkyně se naučila jíst pravidelně a pestře. Nyní si může kupovat mladistvé oblečení v běžné konfekční velikosti L a vypadat v něm úžasně. A zdravotní problémy? Ty odešly společně s nadbytečnými kily. Jak nejlépe s životní změnou začít?

Renato, můžete nám sdělit, co Vás přivedlo do výživové poradny NATURHOUSE?

Objednala mě má dcera s větou, že „takhle se mnou na dovolenou nepojede". Vlastně mě tím donutila se nad sebou zamyslet. Při výšce 165 cm jsem vážila přes 97 kilo a nosila jsem oblečení v konfekční velikosti XXL.

Pamatujete si, jak probíhala Vaše první konzultace? Co se na ní dělo?

V poradně mě přivítala usměvavá výživová poradkyně Veronika Markovičová, která mě nejprve vyzpovídala v souvislosti s mými dosavadními stravovacími návyky, zdravotním stavem a například také typem zaměstnání. Pak mě převážila na speciální váze, která ukázala procentuální zastoupení tuku a zadržované vody v těle. Následně mi navrhla jídelníček na první týden a doporučila k němu podpůrné produkty.

Začala jste dodržovat metodu NATURHOUSE. Co jste na ní nejvíce oceňovala?

Asi nejvíce jsem oceňovala jídelníček, který byl skutečně pestrý a neměla jsem díky němu hlad. Rovněž velmi motivující byl také přístup paní poradkyně Veroniky.

Co pro Vás znamenaly pravidelné týdenní konzultace?

Podporu, vážení a čísla. Mám ráda vše vědecky a v číslech. Musím uznat, že týden od týdne jsem pozorovala, jak mé hodnoty, které naměřila paní poradkyně, klesají. Přikládám mou motivační tabulku!

K tomu, aby člověk upravil svoji hmotnost, je potřeba změnit jídelníček a stravovací návyky. Jaké konkrétní změny se týkaly Vás?

Sama vím, že pečivo a uzeniny mi dělají celoživotně problém. Podpora jídelníčku se suchary FIBROKI byla pro mě schůdná alternativa.

Nedílnou součástí metody NATURHOUSE je užívání produktů. Jak Vám pomáhaly a které jste si oblíbila?

Produkty jsou taková podpůrná berlička. Nejsem úplně ten typ na braní tabletek. Ale různé sáčky a ampule rozpuštěné ve vodě snáším lépe. 

Jak se cítíte nyní, lehčí o více než 13 kg?

Cítím se lépe. Zdravotní problémy jako vyšší krevní tlak se upravily a operované koleno bolí mnohem méně. 

Kombinovala jste hubnutí se cvičením?

Cvičení zatím neprobíhá, ale chystám se na břišní partie. Co jsem velmi ráda s úspěchem provozovala, bylo a je plavání a jízda na kole.

Plánujete do NATURHOUSE docházet i nadále?

Ano, mám stanovený cíl a tedy si myslím, že ho s podporou NATURHOUSE dokážu splnit, hlavně pro sebe!

 

Chcete i Vy projít takovou proměnou jako paní Renata?

Výživová poradna NATURHOUSE Dobříš

Mírové náměstí 37

tel.: 734 235 988
e-mail: dobris@naturhouse-cz.cz

www.naturhouse-cz.cz

www.facebook.com/naturhouse.cz

www.instagram.com/naturhouse_cesko

autor článku: NATURHOUSE Dobříš