Dnes je neděle 15. září, svátek má Jolana.

skolavlese.wixsite.com/skolavlese
Menubox
Restbox

Mezinárodní den spodního prádla

přidáno: 03. 04. 2017

Protože Mezinárodní den spodního prádla obsadil v žebříčku nejabsurdnějších svátků solidní druhé místo, kdy za sebou zanechal taková esa, jako je Světový den žen žijících na venkově i můj oblíbený Mezinárodní den nenávisti, musím se samozřejmě k něčemu tak významnému vyjádřit.

My Evropané máme se spodním prádlem poněkud komplikovaný vztah. V antice zcela běžná věc denní potřeby se nám po pádu Říma nějak ztratila. Nechápu sice, jak se povede celému kontinentu zapomenout na to, že si ráno obléká pod svrchník ještě něco navíc, ale pravdou je, že celý raný středověk strávila Evropa naostro. Až v okamžiku, kdy jsme se v rámci křížových výprav vydali na tematické výlety do muslimských zemí, začali jsme si domů vozit novinky jako tkané koberce, voňavky, špenát, sklo, naučili se čistit zuby a znovu jsme objevili i ono spodní prádlo. Tentokrát už jsme na něj nezapomněli možná i proto, že jsme s ním začali aktivně pracovat a vylepšovat ho.

V Rakousku nedávno objevená podprsenka z 16. století se tehdy ještě neuchytila, ale od 19. století už vyvíjíme tolik druhů spodního prádla, že běžný uživatel se může v nabídce lehce ztratit.

Mně osobně například není zcela jasná funkce jedlého spodního prádla, kdy netuším, zda z něj v průběhu dne ukusuje nositel, či zda je určeno pro partnera, který ho ožere v rámci jakési gastro-erotické hry. Možná obojí, ovšem zklamání partnera, který se dostaví k již nakousaným spoďárům, může hezkou chvilku zcela zahubit.

Stejně inovativně pak přistupujeme i k používání spodního prádla, kdy někteří muži dlouhodobým zkoumáním zjistili, že spodní prádlo má čtyři použitelné strany: zepředu, zezadu, pak naruby a znovu zepředu a zezadu. Než začnou čtenářky ryčet odporem nad zhůvěřilostí tohoto přístupu, který je ženám samozřejmě cizí, vzpomenu na jednu mou bývalou partnerku, na které jsem v pátek objevil kalhotky s nápisem Sunday, což jsem nevyhodnotil jako výzvu k sundání, ale jako počátek používání v neděli. V tom okamžiku jsem byl skutečně velmi rád, že se nejednalo o jedlé kalhotky.

Takže já vám hlavně přeji, ať v dnešní výjimečný den narazíte pouze na kvalitně vyprané nebo raději úplně nové spodní prádlo, pokusíte-li se ho sníst, ať vám chutná a nezaskočí guma, a pokud jste ctitelé středověku a chodíte naostro, pak se spíše těšte na vítěze žebříčku nejabsurdnějších svátků, kterým je Světový den toalet, ten si bez prádla určitě užije víc než my ostatní.

autor článku: Marek K.