Dnes je sobota 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

Sport
Menubox
Restbox

„Týden bruslení“ v Dobříši – 2. ročník

přidáno: 21. 02. 2018

Město Dobříš se rozhodlo zopakovat v loni úspěšnou akci „Týden bruslení“ v Dobříši, která letos proběhla v týdnu od 12. – 18. února 2018. Od pondělí do pátku se během dopoledne vystřídaly na ledové ploše všechny mateřské i základní školy z Dobříše.

O výuku dětí a žáků se postarali dva profesionální trenéři z Veřejné Sportovní Akademie z. s., kteří přizpůsobovali výuku věku a schopnostem dětí a žáků. Několik drobnějších poranění, která se při sportu prostě stávají, bezodkladně řešily přítomné zdravotnice, které zajistilo Středisko zdraví, spol. s r. o.

Počasí celý týden vydrželo mrazivé, a tak byl k dispozici na zahřátí pro bruslaře také teplý čaj. Návazným programem o víkendu byla hokejová exhibice a karneval na ledě. Sobotní dopoledne patřilo tedy HC Dobříš, který hostil HC Slavoj Zbraslav.

A jak jinak zakončit týden bruslení než pořádnou zábavou v převlecích?  

Karneval již loni přilákal děti i rodiče a letos jsme byli opravdu potěšeni, že návštěvnost byla ještě větší. Dětí bylo okolo 75 a s nimi přišli rodiče, prarodiče a zábava nevázla ani na chvilku, i přestože nedopadl dle našich představ uvedený začátek celého programu, kdy měl vystoupit Bruslařský klub Příbram, který se na poslední chvíli z důvodu velké nemocnosti omluvil.

V roli moderátorky si Denisa Havlíčková připravila pro děti plno soutěží, her, tanečků a zapojili se i dospělí. Jako asistent ji na ledě sekundoval Radek Vystyd, který přítomné pozdravil za dobříšskou radnici.

Hudební a zvukovou produkci po celou dobu zajištovala Základní umělecká škola Dobříš. Soutěživost dětí byla téměř nekonečná, po dvouhodinovém programu si odnášely pěkné ceny od města.

„Závěrem si za město Dobříš dovolím poděkovat všem, kteří se na této akci nějakým způsobem podíleli, aby proběhla hladce,“ uvedla k akci Šárka Krůtová, která má na starosti projekt Zdravé město a místní Agendu 21.

autor článku: Šárka Krůtová, DiS. a redakce DA