Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

dobrisskoaktualne.cz/sport

Jak v TenisCentru Dobříš připravují Mistrovství České republiky?

přidáno: 05. 08. 2020

V TenisCentru Dobříš se už za pár dní uskuteční Mistrovství České republiky starších žákyň. Jedná se o jednu z největších tenisových akcí v našem regionu, která se na dobříšské dvorce vrací po dvou letech a přivítá zde 48 nejlepších hráček z celé České republiky.

Nejen milovníky tenisu určitě upoutá mistrovský turnaj nejlepších hráček z České republiky. Zažít profesionální tenis na vlastní oči budete moci v TenisCentru Dobříš už od příštího úterý 11. až do neděle 16. srpna 2020.

Jaké to je připravovat takový turnaj, na co se můžeme těšit jako diváci a zda se chystá něco speciálního v rámci programu, na to vše odpověděl za tým TenisCentra Dobříš Martin Beran.

Martine, jak jste tak prestižní soutěž dostali právě na Dobříš?

Na tyto turnaje probíhá klasické výběrové řízení. Možná i díky tomu, že před dvěma roky se nám turnaj velice povedl a byly na to skvělé ohlasy, máme možnost opět vidět vrcholnou akci na Dobříši.

Co vše obnáší příprava, organizace a samotná realizace takové akce?

Příprava začíná ihned po oznámení výsledků výběrového řízení, což je asi půl roku před samotným turnajem.

Naším nejdůležitějším úkolem je oslovit partnery, kteří se budou finančně podílet na uspořádání akce. Trochu jsem se toho letos obával, ale všichni naši stálí partneři se rozhodli turnaj opětovně podpořit. Za to jim velice děkuji a moc si toho vážím. 

Snažíme se hráčkám připravit výjimečný zážitek, který si tento turnaj zaslouží. Už samotné losování tak bude probíhat slavnostně, v prostorách dobříšského zámku a pod dohledem známé tenisové osobnosti.

Na mistrovství musíme zajistit rozhodčí, kteří budou na celý turnaj dohlížet. Sehnat dárky pro všechny hráčky, ceny pro vítěze, ale i ubytování, stravování a udělat vše tak, aby se u nás hráčky a jejich doprovod cítil co nejlépe.

Na co se mohou těšit návštěvníci turnaje Mistrovství České republiky starších žákyň?

Na nejlepší hráčky v ČR. Doufám, že na skvělý tenis, autogramiádu známých sportovců a určitě na překvapení při finálovém zápase.

Očekává se velký souboj mezi 48 nejlepšími hráčkami, a které z nich jsou největšími favoritkami?

Žebříčkově je nejvýše postavenou hráčkou Viktorie Starečková (TK Sparta Praha), ale myslím, že celá špička je velice vyrovnaná a o překvapení nebude nouze.

Máme mezi účastnicemi mistrovství zastoupení i z našeho regionu?

Do turnaje vstoupí dvě hráčky, které jsou velice úzce s naším klubem spojené. První hráčkou bude Stella Rundová, která nastupuje k mistrovským utkáním za náš klub a druhou je Natálie Syrová, která je naší odchovankyní. V současné době reprezentuje klub 1. ČLTK Praha a pro mě je jednou z favoritek na medailové umístění.

Kde je možné zakoupit vstupenky na jednotlivé zápasy?

Celý TURNAJ JE VOLNĚ PŘÍSTUPNÝ a budeme velice rádi, pokud si najdete čas přijít se podívat a podpořit naše hráčky.

Mistrovství České republiky starších žákyň na Dobříši z roku 2018 si můžete připomenout videoreportáží TV Fonka:

autor článku: redakce DA (zdroj foto: archiv TenisCentrum Dobříš)