Dnes je neděle 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Sport

Děti si z Energiády odnesly krásné ceny

přidáno: 07. 09. 2017

I když minulé neděli vládlo téměř celý den deštivé počasí, na penzionu Nový Rybník u Obořiště se soutěžilo a vyhrávalo. Každý z malých i velkých návštěvníků si odnesl nějakou tu cenu. Velkou radost dětem udělal i skákací hrad a malování na obličej.

Organizace Veselá rodina v areálu penzionu Nový Rybník připravila v neděli 3. září zábavné sportovní stanoviště pro děti i dospělé. Na uvítanou byl připraven pingpongový stůl, u kterého menší děti plnily úkoly s míčkem a pálkou a dospělí si mohli zahrát klasický turnaj. Hřiště na beach volejbal pro tento rok bohužel zůstalo kvůli počasí nevyužito. Naopak nadšení u dětí vzbudila opičí dráha, kterou obíhaly na čas hned v několika věkových kategoriích. Největší zájem byl, jako každý rok, o běžecký sprint. Na zhruba 60 metrech běhaly na čas děti od 3 let a přidali se i rodiče. Zvláštní kategorií byl pak závod pro celou rodinu, kde mohli běžet všichni členové rodiny společně. Na tenisových kurtech byly pro tento rok připraveny pouze úkoly pro děti, které zde prokazovaly svou zdatnost s tenisovou raketou a míčkem nejen při odpalech.

Během dne bohužel z důvodu dešťových přeháněk nemohlo proběhnout plánované cvičení aerobiku, zumby a jógy pod širým nebem. Nicméně hlavní pořadatelka akce Denisa Havlíčková slíbila, že jakmile bude počasí opět vhodné pro venkovní akce, připraví ve spolupráci s vedením penzionu a lektorkami z Aerobik studiem Orel Dobříš cvičení pod širým nebem.

Závodníci i návštěvníci, kteří na penzion dorazili, si užili opravdu pohodovou sportovní akci, při které šlo hlavně o to se pobavit. Mezi plněním jednotlivých disciplín a čekáním na vyhlášení nejlepších se využil i stánek s tvořivou dílničkou pro děti, malovalo se na obličej a dokonce se vyrazilo i na šlapadla.

Největší radost všem samozřejmě udělaly nádherné odměny a ceny za sportovní výkony

Malé dárečky byly připraveny už na každém stanovišti, ale ty nejhezčí ceny čekaly pro 3 nejlepší z každého stanoviště a kategorie při závěrečném vyhlášení. Děti si domů odnesly z Energiády zábavné stolní hry, plyšáky, míče, lega, dárkové tašky nebo přívěšky. Dospělým pak udělaly největší radost ceny z penzionu Nový Rybník, který do závodu věnoval velké brikely a petláhve piva Baštýř, trička, ale i kosmetické taštičky, rodinné hry nebo sportovní láhve na pití. 

autor článku: redakce DA