Dnes je čtvrtek 13. květen, svátek má Servác,
je Mezinárodní den Falun Dafa.

dobrisskoaktualne.cz/sport

„STARÁ GARDA“ MFK Dobříš zakončila sezónu těsným vítězstvím

přidáno: 28. 06. 2020

V sobotu 27. června 2020 „stará garda“ MFK Dobříš zakončila svoji fotbalovou sezónu již tradičně na memoriálu „Ády Bakose“ v Novém Kníně. Turnaje se zúčastnili TJ Sokol Malá Hraštice, TJ Prostřední Lhota, MFK Dobříš a pořádající SK Nový Knín.

V semifinále naše "stará garda" porazila Prostřední Lhotu 5:3 a ve finále nastoupila proti domácím, kteří si poradili s Malou Hrašticí 6:3.

V dramatickém finále nás podržel brankář Radim Weber

Do finále vstoupili lépe naši borci, ale neproměnili několik vyložených šancí. Na druhé straně Weber podržel mužstvo při tutovce domácích, a když trestný kop Dorta skončil na tyčce, zdálo se, že poločas skončí bez branek. V poslední minutě jsme, ale ještě zahrávali rohový kop a do vedení nás dostal přesnou hlavičkou Štěpán Kuchař. 

Druhý poločas začali domácí snahou o vyrovnání. Spolehlivý Weber ale dál držel čisté konto a na druhé straně po rychlých kontrech jsme dopláceli na špatnou koncovku. Celý den panovalo pravé letní počasí a v horku tak samozřejmě začaly hráčům na obou stranách docházet síly. Když se pak prosadil střelecky Tomáš Budínský a zvýšil naše vedení na 2:0 zdálo se, že o výsledku je rozhodnutu. Jenže domácí utkání nezabalili, vrhli vše na útok a začal se hrát oboustranně fotbal, se kterým by se obě mužstva neztratila ani v okresních soutěžích. Když pak domácí čtvrthodinu před koncem zaslouženě snížili na 2:1, začalo se hrát nahoru a dolů. V dramatickém závěru podržel naší starou gardu Weber, a když ani naši střelci branku nepřidali skončilo utkáním nakonec naším těsným vítězstvím a Radim Weber byl vyhlášen nejlepším brankařem turnaje.

Sestava MFK Dobříš:

  • Weber - Šišma, Budínský T., Hemr, Máša K., Fenyk, Šrain M., Lener, Karas, Suchan, Dort, Kadlec, Talůžek, Zbíral J., Kuchař Št., Puchmajer M.
  • Trenéři: Krátký a Liška M.

autor článku: Jan Soukup - MFK Dobříš (foto a text)