Dnes je pátek 22. leden, svátek má Slavomír.

dobrisskoaktualne.cz/sport

MFK Dobříš: Kluci z přípravky jsou úspěšní a na hřišti je to baví

přidáno: 11. 11. 2019

A-tým mladší přípravky je v podzimní části nejúspěšnějším mládežnickým družstvem MFK Dobříš. Zvítězil v základní části OP a prohrál prvně až v nadstavbové části. Vydal jsem se na trénink mladých kluků, abych zjistil příčiny těchto úspěchů.

Trénink vedl pan Radoslav Mokoš. Zjistil jsem od něho, že v mládí působil v ligovém týmu Dukla Bánská Bystrica. Žije na Dobříši, a jak mi prozradil, má dvě dcery, které (zatím) fotbal nehrají. Jeho motivace je tedy vedena snahou a zájmem zúčastňovat se dál fotbalového dění. Trénink kluků byl zajímavý a viditelně kluky bavil, ať už se jednalo o vedení míče, pohyb po hřišti, nebo tzv. „házenou“, kdy dvě družstva hráčů se snaží udržet míč ve své skupině.

Jak je to tu s trenéry?

Vyzpovídal jsem při tréninku hlavního kouče pana Jakuba Hodka. Ten, na rozdíl od svého kolegy trenéra, fotbal nikdy nehrál, má však v týmu svého syna. Je proto motivován i osobně. K týmu ho přivedl jeho spolupracovník v zaměstnání Vladimír „Ája“ Kuchař. S Radoslavem Mokošem vytvořili dvojici, která se dobře doplňuje. V této činnosti jim, hlavně zpočátku, pomohl i Pavel Foltýn, šéftrenér mládeže na Dobříši.

Na práci trenéra ho hlavně baví, že dokáže kluky odvést od vysedávání u počítačů ke sportovní aktivitě. Fotbal, jako kolektivní sport, umí motivovat děti ke spolupráci. Chce, aby hráči byli stmeleným kolektivem a později v tomto potřební pro společnost. Chválí si i spolupráci s rodiči. Na dotaz, čím si vysvětluje, že tento tým si tak výtečně vede, odpověděl, že se domnívá, že dávají v zápase stejnou šanci všem, nerozhoduje kvalita hráčů. Střídá kluky často a pravidelně. Ovšem trenéři jsou přesvědčení, že nejsou důležitá vítězství, ale hlavně aby kluky fotbal bavil a většina jich u fotbalu zůstala. Jako dobrou hodnotí i spolupráci s výborem MFK Dobříš. Pokud něco potřebuje, je mu vyhověno.

Co kluky z týmu na fotbale baví a kdo je jejich vzor?

Na závěr tréninku jsem položil pár otázek i samotným klukům. Na dotaz zda je baví více zápasy či trénink většina samozřejmě řekla, že zápasy, ale někteří si chválili i trénink, zvláště „házenou“ a soutěže. Rádi by hráli i více turnajů. Z jednoho z nich si odvezli z Obecnice i pohár za druhé místo. V zimní přestávce odehrají turnaj na Slavii a dva v Říčanech. Jako svoje vzory padali jména Lewandovski, Messi, ale i Pelé a i současní Souček, Bořil, Coufal, Schick a další. Jako nejoblíbenější klub jmenovali MFK Dobříš před Slavii i Spartou a jako nejlepší trenéry pány Hodka a Mokoše.

Na závěr jsem popřál klukům z přípravky, aby se jim dál dařilo a hlavně ať jim fotbal dál přináší radost.


Mladší přípravka MFK Dobříš A: Z leva stojící : Trenér: Jakub Hodek, Jiří Roušal, Matouš Vávra, Vojta Soukup, Vojta Melša, Antonín Panuška, Antonín Hodek, Jonáš Chaloupka, Trenér: Radoslav Mokroš, Jaroslav Krátký.  Z leva klečící: Antonín Froněk, Tomáš Melzoch, Šimon Krejčí, Jindřich Špindler, Viktor Jíra.

autor článku: Radim Weber - MFK Dobříš