Dnes je neděle 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Sport

VIDEO: Na startovní čáře Socialistik Dragster oživly motorky z minulé éry

přidáno: 29. 08. 2017

Seriál závodů Socialistik Dragster oslavil v letošním roce již desáté výročí, ale srpnový závod na letišti v Dlouhé Lhotě měl svou premiéru, a to vydařenou. Dorazily stovky návštěvníků a na startu se představilo téměř 50 závodníků. Pokud jste nestihli tu skvělou podívanou, pusťte si video z akce!

Všichni milovníci motocyklových veteránů nemohli chybět v sobotu 26. srpna na letišti v Dlouhé Lhotě, kde se konaly závody seriálu Socialistik Dragster.

Co je akce Socialistik Dragster?

Jak už jsme vás informovali v předešlém článku, Socialistik Dragster je seriál závodů, během kterých se jezdí na sériových motocyklech značek Jawa, Čezet a na dalších veteránech vyráběných za komunistické éry v Československu nebo ve východním Německu.

Premiérový závod v Dlouhé Lhotě

V letošní jubilejní desáté sezóně se v rámci seriálu uspořádaly celkem 4 závody napříč celou Českou republikou, a právě jeden ze závodů se konal na letišti v Dlouhé Lhotě. V sobotu se na závodu představilo přesně 44 závodníků, kteří soutěžili ve sprintu na 200 metrů s pevným startem.

Parta Chlífáků zorganizovala bezproblémový závod

Hlavním organizátorem závodu v Dlouhé Lhotě je parta říkající si Chlífáci, kterou motorkáři z okolí dobře znají. Chlapi se totiž znají už přes 20 let. S jedním z nich, s Petrem alias Kozlem, jsme dělali před pár týdny rozhovor.

A jak bylo vidět, během závodů nešlo až tak o výsledky, ale především o zábavu a pokochání se těmito úžasnými stroji. My jsme se snažili tu jedinečnou atmosféru řvoucích motorek a vůni benzínu zachytit v naší videoreportáži. Tak se podívejte: 

 

A zde ještě FOTOREPORT z akce

autor článku: Kamila Paulová | kamera: Jaroslav Hájek