Dnes je úterý 29. září, svátek má Michal.

Sport

Závodní nadšení dobříšským na Mistrovství ČR rozhodně nechybělo

přidáno: 24. 10. 2015

Pro každý, jen trochu větší oddíl, je vrcholem celoročního závodění podzimní mistrovství ČR štafet a družstev. Zatímco žactvo reprezentuje na mistrovství svůj kraj a do krajských výběrů se vybírají nejlepší děti z celého regionu, dospělí staví do závodu klasické oddílové týmy. Důležité je tedy společné oddílové nadšení, a to letos rozhodně nechybělo.

Silné zastoupení OK Dobříš

Letošní MČR se konalo v unikátních terénech tzv. moravské Sahary – v písečných dunách zarostlých lesem v okolí Vracova.

Z OK Dobříš se do výběru středočeského kraje probojovali - Verča Arnoštová, Julča Nentvichová, Anežka Jirasová, Jessika Kastnerová, Kuba Janda, Jáchym Kučera, Ondra Janda a Honza Tachezy, takže dobříšští mezi nejlepšími dětmi měli velmi silné zastoupení.

Vůbec poprvé byl na MČR také sestaven vlastní dospělý tým, složený z několika trenérů a dalších dospělých závodníků.

Sobotní závod byl především seznámením s terénem a také konkurencí, protože ta na MČR se s úrovní ani oblastních, ani základních národních štafet nedá moc srovnávat. O významu družstev svědčí i to, že řada oddílů loví potřebné posily také mezi svými bývalými závodníky a kamarády z jiných sportů, aby mohly postavit co nejvíce nejsilnějších týmů.

Mezi orienťáky tak bylo vidět například i Kubu Holušu, mistra Evropy v atletice v běhu na 1500 m, který startoval za svůj původní orienťácký oddíl z Opavy.


Největším zážitkem je závod společných oddílových družstev


Vrcholem mistrovského štafetového víkendu bývá vždy nedělní závod družstev, kde na rozdíl od klasických štafet běží v jednom týmu společně muži i ženy.

Dobříšský premiérový tým nastoupil v kategorii nejmladších veteránů ve složení - Martin Bambousek, Katka Arnoštová, Kamil Arnošt, Jana Nová a Jindra Houska (v záloze byla ještě Lenka Mirčeva, která běžela sobotní štafety).

Zkušenosti získané v sobotním závodě se vyplatily, všichni členové předvedli v nedělním závodě skvělé výkony. Dobříšské družstvo se tak hned od začátku drželo mezi nejlepšími týmy z celé republiky, přitom mnozí jejich borci běhají orienťák teprve několik málo let, či dokonce měsíců, zatímco v řadách ostatních týmů byli často i bývalí reprezentanti.

Díky dobře rozběhnutému prvnímu úseku (Martin B.) se dobříšští dlouho drželi v kontaktu s nejlepšími, po několikahodinovém souboji s tratí, počasím i soupeři z toho nakonec bylo krásné 12. místo, nejlepší umístění z týmů Středočeského kraje.

Na premiéru dobříšské „mladé“ sestavy na klubovém mistrovství to byl rozhodně velmi pěkný výkon!

autor článku: Šárka Spáčilová (zdroj www.okdobris.cz)