Dnes je pondělí 18. leden, svátek má Vladislav.

dobrisskoaktualne.cz/sport

Skupina Rekreační gymnastiky aneb první střípek Gymnastiky Dobříš, z. s.

přidáno: 09. 03. 2020

V dnešní době můžeme na každém kroku slyšet stesky nad tím, jak málo se dnešní děti hýbají a jaký to bude mít dopad v budoucnosti na jejich zdraví a jejich život? Gymnastika Dobříš se snaží tento problém řešit tím, že se věnuje dětem pravidelně po celý školní rok, nadaným i nenadaným, které mají zájem o gymnastická cvičení.

Naším cílem je vzbudit u dětí kladný vztah k pohybu vůbec. Snažíme se jim ukázat smysluplné trávení volného času, zvýšit jejich kondici, obratnostt, pohybové dovednosti a zdraví i radost z pohybu. Ukazujeme jim, že pobyt v přátelském prostředí, kam se děti rády budou vracet, třeba jako dospělí v pozici trenéra či rozhodčího, je tou správnou zábavou.

V tomto a následujících příspvěvcích Vám postupně představíme družstva naší Dobříšské gymnastiky.

První střípek Vám představí skupinu: Rekreační gymnastika

Družstvo rekreační gymnastiky je součástí zapsaného spolku Gymnastika Dobříš již 3 roky.

Do tohoto družstva nyní chodí 32 děvčat ve věkovém rozpětí od 7 do 15 let. Vzhledem k věkové i dovednostní rozmanitosti je tato skupina zaměřena na osvojování základních pohybových dovedností.

Cvičí se pouze 1x týdně a děvčata se neúčastní závodů. Vzhledem k vysokému počtu cvičenek, je potřeba mít k dispozici více trenérek, kterými jsou: Nicola Mirschitzková, Jitka Navrátilová, Lenka Šedivá a Kristýna Šrámková.

Náplní hodin Rekreační gymnastiky bývá posilování, učení se správnému držení těla, protahování a samozřejmě osvojování základní dovednosti na všech gymnastických nářadích (kladina, hrazda, přeskok, prostná, trampolína).

Cílem tohoto družstva je zejména to, aby si děti vytvořily pozitivní vztah k pohybové aktivitě, který potrvá po celý život. Snažíme se děti pozitivně motivovat, nedrilujeme, naopak většinou vše probíhá hravou formou.  Jsme si vědomy toho, že pro většinu sportů je potřeba určitý potenciál a začít se sportovní gymnastikou v pozdějším věku (např. 10 a více let), je téměř nemožné, protože nebudou v žádném závodním oddílu přijaty.

Rekreační gymnastika je velice důležitá právě proto, že i těmto dětem dává šanci se hýbat a dělat sport, který je baví. Z tohoto důvodu také nemáme při náboru žádné výkonnostní požadavky.

Rekreační družstvo se rok od roku těší většímu zájmu a nás těší, že děti mají chuť se hýbat. 

autor článku: Kolektiv Gymnastiky Dobříš