Dnes je středa 27. leden, svátek má Ingrid,
je Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Alexandra: Svatební salon La Sponsa je můj splněný sen

přidáno: 17. 03. 2019

Znáte takové ty příběhy žen, které si splnily svůj dětský sen, a teď mají práci, která jim dělá radost, spokojený a šťastný život? Za podobným příběhem jsme se vydali za paní Alexandrou do Staré Hutě u Dobříše, kde jsme ji navštívili v jejím svatebním a plesovém salonu La Sponsa.

Bylo krátce po roce 1989, když Alexandra jako studentka chodila každý den do školy okolo svatebního salonu. Do té doby u nás takové obchody neexistovaly. Vystavené nádherné princeznovské šaty ve výloze, které jste si mohla půjčit nebo dokonce koupit, jí doslova uchvátily. „Jiné holky snily o vdávání, svatbě, krásných šatech a já o vlastním salónu s desítkami takových šatů,“ říká dnes šťastná Alexandra.

Sen se však Alexandře splnil až o mnoho let později. Vlastní svatební salon a půjčovnu šatů La Sponsa ve Staré Huti otevřela teprve v loňském roce, když zjistila, že žádný takový salon podobného konceptu, který chce mít ona, tady v širokém okolí nenajdete.

Jaký je tedy koncept salonu La Sponsa a čím se tak liší od jiných?

V první řadě našim zákaznicím nabízíme stylové, značkové svatební a plesové šaty, které jinde nenajdou, a dbáme na individuální přístup ke každé z nich. Poskytujeme VIP služby v příjemném domácím prostředí našeho salonu. Je tedy nutné se k nám objednat předem, abychom se vždy mohli věnovat pouze jedné zákaznici. Druhou výhodou je dostupná cena našich šatů. Značkové šaty si u nás můžete zapůjčit za poloviční částku než například v Praze. Půjčovné svatebních značkových šatů se pohybuje od 2.500 do 5.500 Kč. Exclusive Haute Couture modely jsou pak za 6.900 Kč. Cena plesových šatů se pohybuje v rozpětí od 1.500 do 2.500 Kč. Není tudíž nutné utratit v našem salonu horentní částku, aby nevěsta vypadala stylově dle posledních módních trendů.

Svatební a plesový salon s rodinným prostředím není zrovna obvyklý…

Ano, prostory a vybavení svatebního salonu jsme přizpůsobili tak, aby se nevěsta cítila pohodlně a příjemně jako doma, kde si jako holčička zkoušela maminčiny šaty před velkým zrcadlem. Interiér samotného plesového salonu je vzhledově přizpůsobený plesové atmosféře třpytu a barev. Vždy mne pak potěší první slova nevěsty, která vkročí do salonu: „Tady je to ale krásné, to Vám muselo dát práce“. Má pravdu. Práci to dalo, ale výsledek stojí za to.

Co vše vlastně Váš salon nabízí?

Ve svatebním salonu nabídneme více jak 250 stylových značkových modelů svatebních šatů velikosti EU 34 – 56.  Ke všem modelům si u nás nevěsta může vybrat stylově sladěné doplňky v podobě bolerek, závojů, čelenek, hřebínků, pásků a svatební obuvi. Naleznete u nás šaty také pro dětské družičky od 6 měsíců do 14 let a nabídka je rozšířena i o šaty pro družičky, maminky nevěst, svědkyně a doprovod.

Plesový salon nabízí našim zákaznicím více jak 150 modelů plesových a maturitních šatů. Pro letošní sezonu do tanečních pak nabídneme i více jak 70 modelů dívčích šatů na věneček v bílé, růžové a ivory barvě různých stylů.

Jaké styly šatů nabízíte?

Co se týká svatebních modelů, šaty jsou zhotoveny z jemného tylu, svatební krajky, organzy nebo hedvábí. Novinkou je radiant satin, jedná se o speciální svatební satén, který odráží sluneční paprsky a šaty tak na sluníčku krásně září. Modely jsou zdobeny perličkami, krystalky, výšivkami, kamínky. Nabízíme taktéž modely bez zdobení, tzv. simple style, kde je kladený důraz především na samotný střih šatů podtrhující ženské tvary. V našem salonu může nevěsta vybírat od stylově jednoduchých tzv. BOHO modelů, většinou z francouzské krajky a tylu, až po honosné modely s vlečkou vhodné na zámecký obřad. Dále máme kolekci rozšířenou o exclusive Haute Couture modely, které se vyznačují vysokým podílem ruční práce a sofistikovaným střihem. Jedná se o kusové luxusní ateliérové modely.

Plesové šaty jsou zhotoveny převážně z taftu, saténu a tylu v různých barvách a stylech, které jsou vhodné zejména na maturitní plesy. Maturantky mají na výběr od jednodušších splývavých modelů až po honosné večerní šaty z tylu, taftu a saténu.

Samozřejmostí je individuální úprava šatů na míru každé zákaznici v ceně půjčovného. 

Připravujete pro nevěsty na letošní rok nějakou novinku?

Ano, v současné době připravujeme vlastní kolekci svatebních šatů LA SPONSA couture. Nabídneme stylové ateliérové modely z vybraných luxusních látek a krajek s vysokým podílem ruční práce, které jinde nenajdete. Kolekce bude dostupná již začátkem dubna 2019. Více ale prozrazovat nebudu. 

autor článku: Denisa Havlíčková