Dnes je čtvrtek 1. říjen, svátek má Igor,
je Mezinárodní den seniorů, lékařů, cyklistiky, vegetariánství a hudby.

Rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Tomáš Hadžega

přidáno: 25. 06. 2018

Dnešní pondělní ráno patří odpovědím současného místostarosty města, pana Tomáše Hadžegy. Jak vnímá situaci v Dobříši kandidát za Českou stranu sociálně demokratickou?

Volební období 2014-2018 máme již za sebou. Do voleb jste šel s nějakými představami a programem, naplnily se Vaše představy a s čím jste jako zastupitel spokojen či naopak rozčarován, jaký vliv to bude mít na Vaši kandidaturu v dalším volebním období?

I když jsem životní optimista, tak moje odpověď na tuto otázku nebude příliš pozitivní. Po pravdě s dosavadním vývojem spokojen moc nejsem. Moje představy o rozvoji Dobříše byly na počátku volebního období mnohem odvážnější. Bohužel, všechno jde na můj vkus hrozně pomalu, o všem se příliš dlouho diskutuje a příprava projektů trvá poměrně dlouho. Navíc je bohužel skutečností, že zastupitelstvo i rada se skládají z několika politických subjektů a dohody jsou někdy komplikované. Faktem je také skutečnost, že na začátku volebního období bylo velmi málo připravených projektů, které by se daly rychle realizovat. Přesto si myslím, že se alespoň některé věci povedly, ale mohlo jich být mnohem víc. Od další kandidatury mě to ale prozatím neodradilo.

Kterých 5 nejpalčivějších problémů současné Dobříše vnímáte a jaké navrhujete řešení?

Těch opravdu palčivých problémů je na Dobříši asi určitě víc než pět. Ale když jich chcete slyšet pět, tak podle mě bez pořadí důležitosti jsou to:

  • Odpadové hospodářství a odpady obecně
  • Silnice a ulice ve městě
  • Společenský dům s knihovnou
  • Zlepšení péče o seniory
  • Sportovní a kulturní zařízení

Návrhy na řešení bych si s dovolením nechal zatím pro sebe, protože bych je chtěl představit v rámci volebního programu ČSSD, za kterou budu na Dobříši už po několikáté kandidovat v podzimních komunálních volbách.

Proč by měli občané Dobříše volit právě Vás?

Myslím si, že většina občanů Dobříše mě zná osobně a já nechci rozšiřovat okruh svých voličů tím, že se budu vychvalovat a slibovat nesplnitelné. Práce na radnici mě baví a vím, že jsem schopen leccos zlepšit a prosadit rozumné a přínosné nápady. Rozhodně nesedím v koutě a jsem schopen a ochoten říkat i nesouhlasné názory. Navíc dosavadní činnost v zastupitelstvu, radě města i v pozici místostarosty pro mě byly velkým poučením. Měl jsem možnost poznat fungování města a městského úřadu. Pokud budu zvolen, nebude nutné se mnohé učit a budu schopen rychle prosazovat realizaci návrhů, které se společně s mými kolegy pokusíme prezentovat ve vhodnou chvíli ve volebním programu ČSSD.

autor článku: Redakce DA