Dnes je úterý 27. červenec, svátek má Věroslav.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Lenka Mašková

přidáno: 25. 02. 2019

Lenka Mašková se stala v tomto volebním období členkou zastupitelstva poprvé. Proč se rozhodla vstoupit do místní politiky a jaké jsou její hlavní cíle a vize, s kterými by město Dobříš chtěla změnit k lepšímu?

Mohla byste se ve zkratce představit?

V Dobříši žiji více než 13 let. Přirostla mi k srdci nejen díky své výhodné poloze a zdejším Brdům, nýbrž také díky mnoha báječným lidem, které jsem měla tu čest poznat. Jedním z nich je můj manžel, se kterým vychováváme 21 měsíční dcerku. Velmi mne také baví moje práce v oblasti společenské odpovědnosti a trvalé udržitelnosti, které se věnuji i nadále společně s příjemnými mateřskými povinnostmi. Kromě toho chodím ráda do přírody, cestuji, poznávám rozličné kultury a učím se novým dovednostem.

Proč jste se rozhodla vstoupit do místní politiky?

Jana Vlnasová, současná starostka, mi před volbami položila otázku: "Chceš, aby se něco změnilo?" Moje odpověď zněla jednoznačně „ano“. Navzdory svým obavám ze vstupu do politiky jsem se rozhodla, že nebudu nadále sledovat dění ve městě pouze z pozadí, nýbrž se do něj aktivně zapojím. Mimo jiné nechci pouze hodnotit, co se dělá dobře nebo špatně, chci znát celé pozadí, fakta a teprve až na základě nich dojít k rozhodnutí a případnému hodnocení. V politice jsem nováčkem, mohu však zúročit cenné zkušenosti získané v minulosti během pětiletého působení na dobříšské radnici v roli projektové manažerky.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Moje vize a plány reflektuje program naší koalice (PRO DOBŘÍŠ, ODS, KDU-ČSL). Jako nedílnou součást konkrétních aktivit definovaných v programu, jakými jsou například řešení veřejné infrastruktury, knihovny se spolkovou činností, participativního rozpočtu atd., na které se s dalšími kolegy z koalice (a věřím, že i mimo ni) zaměříme, vnímán formu vzájemného dialogu. Férové a upřímné jednání je pro mne zásadou číslo jedna. Proto chci usilovat o to, abychom při všech jednáních vedli konstruktivní dialog, dívali se na diskutovaná témata z různých úhlů pohledu a hledali ta nejefektivnější řešení na základě faktů, nikoliv preferencí a osobních zájmů jednotlivců či skupin. Budu se zasazovat o posílení důvěry občanů v místní politickou scénu. Mimo jiné bych ráda oblékla dobříšské trhy do staronového kabátu. Velmi důležité je jejich vhodné umístění. Chci také obnovit myšlenku, se kterou v našem městě původně trhy vznikly – byly místem pro setkávání, seznámení se s prodejci z regionu, panovala zde příjemná přátelská atmosféra.

Přeji si, aby obecně v Dobříši panovala dobrá nálada a lokální i regionální organizace zde měly vytvořené vhodné prostředí ke své chvályhodné činnosti. Mojí vizí jsou spokojení místní lidé, kterým se v Dobříši dobře žije.

autor článku: Redakce DA