Dnes je středa 27. leden, svátek má Ingrid,
je Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Stanislav Holobrada

přidáno: 18. 02. 2019

Stanislav Holobrada působí v komunální politice v Dobříši již od roku 1998. S jakými vizemi tedy vstupuje do dalšího volebního období on, který má s politikou zkušenosti již přes dvacet let?

Mohl byste se ve zkratce představit?

Jmenuji se Stanislav Holobrada, profesí jsem lékař, chirurg s více jak 30 letou praxí. V současné době pracuji desátým rokem jako ředitel respektive předseda představenstva Oblastní nemocnice Příbram a. s. Jsem ženatý a s manželkou vychováváme 2 syny. Na Dobříši žiju a bydlím od roku 1966.

Proč jste se rozhodl vstoupit do místní politiky?

Odpověď je prostá. Protože jsem byl na podzim 2018 zvolen do městského zastupitelstva.

V komunální politice na Dobříši působím od roku 1998. Občané voliči každé 4 roky rozhodují ve volbách, zda konkrétní politik bude pokračovat ve veřejné funkci nebo nebude.

Hodnotí především konkrétní výsledky toho, co se ve městě za 4 roky zlepšilo a udělalo. Bohužel často rozhoduje to, co se nepovedlo a ne to, co se povedlo. Každý zvolený zastupitel se snaží splnit očekávání a sliby v tom období, co veřejnou funkci vykonává. Úspěch a dosažení dobrých výsledků je však často spojeno se štěstím na ty správné lidi v jeho okolí, na štěstí a samozřejmě na připravenost správně reagovat na možnosti a příležitosti. Jsem rád, že za mého starostování jsem měl okolo sebe správné zastupitele a úředníky. Podařilo se vybudovat „chráněné bydlení“, tuším, že to byla poslední výstavba 24 bytů financovaná městem. A ve spolupráci s managmentem firmy Bobcat vznik moderní továrny, která přinesla stovky pracovních míst a jsem potěšen, že se firmě daří a rozvíjí se i nadále.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Ve volbách na podzim 2018 občané rozhodli o novém složení vedení města. Výsledek voleb byl jistě překvapení pro mnohé. Výsledek však kopíruje obecně probíhající změnu ve společnosti, kdy poslední dobou vítězí protestní hlasy, kdy se překvapivě více prosazuje populismus a jednoduchá řešení, kdy se často vytváří problémy tam, kde ani žádné nejsou. Krátce po volbách jsem nabídl svoji zkušenost a znalosti z vedení radnice a z fungování města. Nové vedení města má však svoji vizi a strategii a mně jako zastupiteli tedy zůstává jen oponentní úloha. Nadále platí to, co jsem řekl během ustanovujícího zasedání městského zastupitelstva, že pokud budou návrhy vedení města podle mého názoru správné a rozumné, tak je podpořím svým hlasem. Pokud ne, hlasovat pro ně nebudu.

autor článku: Redakce DA