Dnes je pátek 19. duben, svátek má Rostislava.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Markéta Čermáková

přidáno: 04. 02. 2019

Dnešní odpovědi si můžete přečíst od zastupitelky a členky za hnutí ANO, Markéty Čermákové, která do místní politiky vstoupila v roce 2014. Jaké jsou její vize a plány na následující volební období?

Mohla byste se ve zkratce představit?

Na Dobříši žiju se svou rodinou více než 25 let v rodinném domku na Malé Straně. Jsem téměř 30 let vdaná a s manželem máme dvě dospělé děti. Vystudovala jsem ekonomii a management, se zaměřením na veřejnou správu a veřejné finance, a většinu svého profesního života se pohybuji na různých pozicích ve veřejné správě – státní správě a samosprávě. Na Dobříši jsem asi nejdéle působila v letech 2004 – 2009 na živnostenském úřadě, a pak v minulém volebním období jako radní města. Od roku 2009 pracuji na Ministerstvu financí, Generálním finančním ředitelství, kde jsem postupně procházela různými oblastmi veřejných financí, zejména veřejnými rozpočty, veřejnými zakázkami a nyní jako vrchní rada - prošetřovatel vnitřní kontroly.

Proč jste se rozhodla vstoupit do místní politiky?

Do místní politiky jsem se rozhodla vstoupit v roce 2014, kdy mě oslovila nabídka na spolupráci od našeho rodinného kamaráda. Stala jsem se zastupitelkou a radní, později jsem jako uvolněný zastupitel v letech 2015 – 2018 řídila Městskou policii Dobříš a měla jsem na starosti správu majetku města.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Chovat se zodpovědně při sestavování rozpočtu města tak, aby se všem dobře žilo. Pokračovat v nastavených koncepcích, tedy zajistit dostatečnou údržbu města, ať již komunikací, budov či zeleně. 

Podpora investice prostředků do všech smysluplných projektů pro bezpečnost, sociální oblast, zdravotnictví či oblast školství, jako např. SOS tlačítka, které jsem zavedla jako pilotní projekt, a které je třeba dál podporovat.

Podpora činnosti Městské policie a prevence kriminality, aby se Dobříš zbavil „nálepky“ drogového města a lidé se nebáli pustit děti ven.

Rozvoj dětských hřišť a sportovišť, včetně tzv. „zapomenutých“, tedy těch, které se od roku 2009 neauditují, a o které se tedy město nemusí tolik starat.

Kategoricky budu naopak proti nesmyslným megalomanským projektům, které si město nemůže dovolit, nebo jen za cenu razantního navýšení koeficientu daně z nemovitosti a zastavení veškerých investic a údržby města!

autor článku: Redakce DA