Dnes je sobota 26. září, svátek má Andrea,
je Mezinárodní den kulturního dialogu.

Rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Václav Bálek

přidáno: 21. 01. 2019

Startujeme seriál s dobříšskými zastupiteli! Jako první abecedně vyšla řada na nového člena v Zastupitelstvu města Dobříše, pana Václava Bálka. Proč se rozhodl kandidovat a vstoupit do místní politiky? Nejen o tom v dnešním rozhovoru.

Mohl byste se ve zkratce představit?

Jsem normální muž se skvělou rodinou a kořeny hluboce zapuštěnými v Dobříši. Rád se toulám po Brdech a modelařím. Mám technické vzdělání.

Proč jste se rozhodl vstoupit do místní politiky?

Svůj život mám úzce spjatý s Dobříší a rád bych, aby zde tak rádi jako já žili v budoucnu i mí potomci. A jelikož si myslím, že tomu mohu a mám nějak pomoci, je to odpověď na Vaši otázku. Mám štěstí, že mi zaměstnání dává spoustu příležitostí poznávat život v jiných částech světa. To je obohacující i inspirující, ale zároveň zavazující. Snažím se tak to dobré přenést domů do vlastního života a pozitivně ovlivnit i směřování svého okolí. Na vývoj našeho města v posledních letech nejsem bohužel pyšný. Absence skutečného dialogu s občany a pokračování „privatizace“ místní politiky, kde se mění party dle potřeby a slibuje se cokoliv komukoliv, jen proto, aby bylo možno naplňovat osobní či podnikatelské ambice jednotlivců, jsou pro mne prostě nepřijatelné.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Přál bych si méně politikaření a více věcného dialogu založeného na faktech. Mou vizí nejsou bombastické projekty, na které nemá město zdroje. Chci v první řadě zlepšit důvěru občanů v samosprávu a přispět ke zlepšení našeho každodenního života. A pokud mám být konkrétní, zaměřím se na zpřístupnění informací občanům o rozhodování a hospodaření města, velká práce je před námi v oblasti hospodaření s odpady, věnovat se budu rovněž hospodaření městských firem či grantovému programu. Z hlediska strategických projektů věřím, že se podaří zlepšit stav Mírového náměstí, vyřešit je třeba problematiku zimního stadiónu a spousta práce nás samozřejmě čeká s projektem knihovny.

autor článku: Redakce DA