Dnes je čtvrtek 1. říjen, svátek má Igor,
je Mezinárodní den seniorů, lékařů, cyklistiky, vegetariánství a hudby.

Rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Jitka Urbanová

přidáno: 13. 08. 2018

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli dnes pokračuje odpovědmi od Jitky Urbanové kandidující za Občanskou stranu demokratickou.

Volební období 2014-2018 máme již za sebou. Do voleb jste šla s nějakými představami a programem, naplnily se Vaše představy a s čím jste jako zastupitelka spokojena či naopak rozčarována, jaký vliv to bude mít na Vaši kandidaturu v dalším volebním období?

Po volbách v roce 2014 jsme se jako zastupitelé za dobříšskou ODS ocitli v opozici. Přímého vedení města se ujala koalice TOP 09, STAN, ANO a ČSSD. Moje očekávání od tohoto vedení města se bohužel spíše naplnila. Největší osobní zklamání jsem zažívala pokaždé, když koaliční zastupitelé hlasovali podle stranické příslušnosti a nikoli podle vlastního úsudku.

Kterých 5 nejpalčivějších problémů současné Dobříše vnímáte a jaké navrhujete řešení?

  • Stav náměstí a přilehlého středu města

Prosazuji původní vysoutěžený návrh koncepce náměstí od studia FAM architekti. Náměstí by se mělo uvolnit pro společenské akce, relax, setkávání. Autobusovou dopravu bych se ze všech sil snažila přesunout na ulici Pražská (v celé její délce). Město by mělo revidovat vzhled náměstí a jeho budov vzhledem k bannerům, stojanům, zábradlí, reklamám, vývěskám apod. 

  • DOKAS a odpadové hospodářství v celém regionu.

Je nutná restrukturalizace společnosti DOKAS, pravděpodobně na příspěvkovou organizaci. V rámci nakládání s odpady musíme výhledově snížit objem směsného odpadu na minimum. V regionu je nutné se domluvit s okolními obcemi, což bude po působení současné radnice velmi obtížné.

  • Bezpečnost chodců a cyklistů ve městě

Bezpečí pohybu chodců a cyklistů po celém městě, zejména v centru, musí mít přednost před automobily. Chci, aby zejména děti mohly do škol chodit pěšky a jezdit na kole.

  • Plánování, výstavba, údržba, provoz sportovních zařízení

Město musí přijmout strategii a plán výstavby a údržby sportovních zařízení. Ve spolupráci se sportovními oddíly chceme společně naplánovat investice v této oblasti a město musí od Dokasu převzít správu a údržbu jednotlivých prvků. Neměla by tak vzniknou situace, že se jedno sportoviště náhle zruší kvůli špatnému technickému stavu, jak se stalo v případě skateparku. 

  • Nedůvěra občanů k vedení města, dezinformace, zklamání z komunální politiky

Řešení: volte ODS!

Proč by měli občané Dobříše volit právě Vás?

Nabízím slušný a poctivý přístup ke komunální politice. Nejsem odborník na všechno, ale vždy se snažím porozumět a rozhodnout se podle svého nejlepšího svědomí.

autor článku: Redakce DA