Dnes je středa 27. leden, svátek má Ingrid,
je Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Petr Kadlec

přidáno: 11. 02. 2019

Novým zastupitelem pro následující volební období se stal i Petr Kadlec, který je ve městě Dobříš znám především jako historik a autor hned několika historických knížek. Budou jeho témata v zastupitelstvu spojená především s historií nebo se bude snažit proniknout i do dalších oblastí?

Mohl byste se ve zkratce představit?

Jmenuji se Petr Kadlec a jsem zvoleným zástupcem za hnutí Otevřená radnice Dobříš. Dlouhodobě se zabývám dobříšskou historií, a to jak vydáváním knížek, tak příležitostně články na internetovém portálu Dobříšsko aktuálně, v Příbramsku a v Novoknínském zpravodaji. Byl jsem dlouholetým pořadatelem modelářské výstavy Dobříšská želva a jsem také již několik let předsedou Okrašlovacího spolku města Dobříše.

Proč jste se rozhodl vstoupit do místní politiky?

Vždy je to představa, že člověk jde do místního zastupitelstva, případně rady, aby se pokusil změnit něco, co mu připadá, že se dělá špatně anebo vůbec. Otázkou je, kolik možností potom má, když je odsunut do takzvané opozice. I když já na místní opozici nevěřím. Vždy jde o to, jak moc dokáže městská rada spolupracovat s ostatními členy zastupitelstva a jak moc chce, aby její projekty přežily i do dalších let. Pokud to nedělají ve shodě, nové zastupitelstvo se dost často snaží tyto kroky zrušit a nahradit je tím, co jim připadá lepší.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Vize jsou takové, s čím jsem šel do voleb, a to konečně, aby se zde provozovalo městské muzeum, na které bude město hrdé, aby zde byl větší zájem o historii. Proto se dále zaměřím na to, aby konečně také došlo k renovaci druhého památníku obětem 1. světové války, která se bohužel nestihla ještě v rámci 100. výročí republiky. Rád bych také oživil město jinými akcemi, než které se zde konají stále dokola, anebo aby se alespoň posunuly dále. Další věčnou otázkou bude určitě i přestavba městského kina, a rád bych se zasadil o to, aby byla konečně opravena ulice v Dubinských Kaštánkách. Přesto věřím, že se objeví spoustu příležitostí, jak dělat něco dalšího.

autor článku: Redakce DA