Dnes je středa 12. květen, svátek má Servác,
je Mezinárodní den Falun Dafa.

www.facebook.com/events/852284098678563

Nová nutričních poradna pomůže se snižováním váhy i správnou životosprávou

přidáno: 07. 05. 2020

Oblastní nemocnice Příbram otevírá v rámci rozšiřování svých služeb novou poradnu nutričních terapeutů. Ta bude v provozu od 11. května 2020 a je určena pacientům i široké veřejnosti. Otevřena bude v první fázi každý čtvrtek od 8 do 16:30 ve vyvýšeném přízemí budovy A. Na konzultaci či měření je nutné se předem telefonicky objednat.

Poradna nutričních terapeutů nabízí například pomoc při sestavení jídelníčku a rozeznávání vhodných potravin a orientaci v etiketách výrobků. Slouží i lidem, kteří mají diagnostikované onemocnění, které vyžaduje určitý dietní režim.

Další skupinou potencionálních klientů jsou lidé s alergií, nebo nesnášenlivostí určitých potravin. V tomto případě nutriční specialista poradí s tím, jak nahradit tyto složky potravy tak, aby tělu nic nechybělo. Vzdělaní specialisté také pomohou lidem se snížením nadváhy bez drastických a nespolehlivých diet.  

Rozbor tělesných parametrů

Pro určení toho nejsprávnějšího postupu je využívána speciální diagnostická váha, která umožní rozbor jednotlivých tělesných parametrů, jako je množství tuku v těle, určení metabolického věku, či procent svalového hmoty.

Poradna nutričních terapeutů nabízí různé zvýhodněné balíčky služeb. Některé z nich jsou také hrazeny ze zdravotního pojištění.

Kam se v případě zájmu obrátit?

Pro více informací a objednání, volejte prosím telefonní linku 318 641 410, nebo e-mail nutricniporadna@onp.cz.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram