Dnes je pondělí 18. leden, svátek má Vladislav.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

V příbramské nemocnici zahájili rekonstrukci dalšího patra následné péče

přidáno: 25. 09. 2020

Za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové, radního Roberta Bezděka a ředitele příbramské nemocnici Stanislava Holobrady byla slavnostně zahájena rekonstrukce druhého nadzemního podlaží pavilonu E v areálu na Zdaboři.

Zhruba v polovině příštího roku by mělo být v areálu na Zdaboři k dispozici 20 lůžek.

Vzniknout by zde mělo kompletně nové oddělení následné péče, včetně zázemí pro personál a vybudování únikového schodiště. Provedena bude i zvuková izolace vzduchotechniky v úrovni střechy.

„Jsem moc rád, že se ve spolupráci se Středočeským krajem povedlo zahájit tuto důležitou rekonstrukci. Lůžka následné péče jsou v naší nemocnice velmi dobře využívána a i demografická křivka ukazuje, že je to krok správným směrem,“ řekl při zahájení rekonstrukce ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada.

Celá rekonstrukce by dle projektu měla vyjít na maximálně 38 milionů, a to včetně přístrojového vybavení. Vznikne zde celkem 8 dvoulůžkových a 4 jednolůžkové pokoje, které je možné v případě potřeby vybavit také dvěma postelemi. Hotovo by mělo být v polovině příštího roku. Celou investici hradí Středočeský kraj.

„Nově zrekonstruované oddělení následné péče nabídne komfort nejenom pacientům, ale i zaměstnancům. Není to zdaleka jediná rekonstrukce, kterou v příbramské nemocnici chystáme, příští rok by měly být zahájeny práce na rekonstrukci pavilonu N, kde sídlí dětské oddělení,“ nastínila blízkou budoucnost hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Po symbolickém poklepání na základní kámen si zástupci Středočeského kraje za doprovodu ředitele Holobrady prohlédli nedávno zateplenou budovu H ve stejném areálu a také ubytovnu, které na svojí rekonstrukci teprve čeká.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram