Dnes je úterý 11. srpen, svátek má Zuzana.

Náš region

Příbramská nemocnice dnes otevřela NOVOU GYNEKOLOGII

přidáno: 10. 01. 2020

Oblastní nemocnice v Příbrami zdárně uzavřela další velký projekt, kterým bylo dokončení modernizace pavilonu D4. Ten byl již v minulosti z poloviny rekonstruován, když v jeho horních patrech vznikla nová porodnice, oddělení šestinedělí a zázemí pro lékaře.

Během dnešního pátečního dopoledne byla za účasti předsedy představenstva MUDr. Stanislava Holobrady, primáře MUDr. Petra Chudáčka a radního pro oblast zdravotnictví Středočeského kraje JUDr. Roberta Bezděka slavnostně otevřena zbývající patra pavilonu D4 Oblastní nemocnice v Příbrami, která byla v posledním roce a půl rekonstruována.

Oddělení GYNEKOLOGIE v novém

Kompletní rekonstrukcí prošlo lůžkové oddělení v druhém patře, které nabídne pohodlí celkem 18 pacientkám a gynekologické ambulance v prvním patře, u kterých najdete i operační sál, denní stacionář a nejmodernější přístrojové vybavení. Nový je i suterén se šatnami a technickým zázemím. V rámci rekonstrukce byla vybudována i nová komunikační vertikála s výtahem, který bude sloužit pro převoz pacientek v rámci celého pavilonu.

„Děkuji všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Především je tu ale primář a jeho tým. Významně se celou dobu podílel na rozkvětu tohoto monobloku a společně se svými spolupracovníky museli vydržet i zvuky zbíječek a další nepohodlí. To dnešním dnem končí a otevíráme oddělení, které patří mezi nejmodernější v České republice,“ řekl předseda představenstva ON Příbram MUDr. Stanislav Holobrada.

Kolik rekonstrukce stála?

Rekonstrukci provedla příbramská společnost Staveko za 98 milionů korun včetně DPH. Investici hradil částkou 95 milionů zřizovatel nemocnice, kterým je Středočeský kraj. Nábytek a přístrojové vybavení stálo dalších téměř 20 milionů korun. V tomto případě byla účast kraje 16 milionů.

Mezi přístrojové vybavení patří například i 3D/4D ultrazvuk, který je v současné době nejmodernějším přístrojem ve své kategorii a umožní lepší diagnostiku a i pohodlí pacientek.

Díky dokončené rekonstrukci se podařilo centralizovat kompletní gynekologicko-porodnickou péči do jednoho pavilonu, což výrazně zvyšuje pohodlí pacientek a optimalizuje práci zdravotnického personálu.

Nemocnice má připravený i projekt na rekonstrukci pavilonu D2 a N. Vzhledem k vysoké finanční zátěži bude realizace závislá na podpoře od Středočeského kraje.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram