Dnes je pondělí 18. leden, svátek má Vladislav.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Kapka naděje darovala příbramské nemocnici dva přístroje za 364 000 Kč

přidáno: 26. 08. 2020

V úterý 25. srpna 2020 předal Nadační fond Kapka naděje dětskému oddělení Oblastní nemocnice v Příbram svůj další dar. Předání dvou nových přístrojů se účastnila také ředitelka fondu Vendula Pizingerová (Svobodová).

Příbramští dětští lékaři získali dva přístroje Vein Viewer 4.0 Vision 2, jejichž hodnota je cca 346 000 Kč. Oba přístroje neinvazivním způsobem dokážou lokalizovat podkožní cévy i těch nejmenších pacientů až do hloubky 10 mm. Díky tomu má personál naprosto přesné informace o umístění, velikosti a stavu žilek a jednoduše pak zvolí tu nejvhodnější pro daný zákrok – odběr krve, aplikaci léku, apod. Ve svém důsledku přístroje výrazně zkracují a zpřesňují potřebné zákroky a zcela minimalizují dobu traumatizace dětí.

Nové přístroje pro novorozence a oddělení lůžkové jednotky dětské JIP 

Přístroje, z nichž jeden je umístěn na novorozeneckém oddělení a druhý na lůžkové jednotce dětské JIP jsou využívány především při zavádění intravenózních vstupů u novorozenců, kojenců a batolat, při zkolabovaným krevních řečišťích u těchto dětí. Díky zobrazení cév je přístroj využíván i u obézních nebo patózních dětí, u kterých neprosvítají žilky na kůži pro množství podkožního tuku. Primář příbramského dětského oddělení MUDr. Pavel Marček si pochvaluje i výrazné snížení stresových reakcí dětí a snadnější navození komunikace a spolupráce mezi lékaři a malými pacienty.

Kapka naděje nepodpořila příbramské pediatry poprvé

Fond s nemocnicí spolupracuje již mnoho let. Jak říká ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada: "Pomoci každého si v nemocnici vážíme a Kapka naděje je naším dlouholetým podporovatelem. Každé ulehčení při léčbě a pobytu dětí v nemocnici je pro nás velký přínos, za který jsme velmi vděční. Děkujeme."

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram