Dnes je pátek 22. leden, svátek má Slavomír.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Dobrovolníci v nemocnici hrají pro pacienty na dudy i kytary a zpívají

přidáno: 05. 08. 2020

Dobrovolník je člověk, který z dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu, vykonává činnost ve prospěch druhých lidí. Nezastává práci zdravotníků, pouze pečuje o duševní pohodu a pomáhá s aktivizačními činnostmi pacientů. Tak by se nějak stručně dalo popsat, kdo to vlastně je dobrovolník a co dělá.

Dobrovolníci přináší pro pacienty radost

Tato záslužná činnost se po pauze opět navrátila mezi pacienty, i když v omezené míře a za dodržení určitých hygienických pravidel, aby nebylo ohroženo zdraví žádné z účastněných stran.

Od začátku prázdnin chodí po nemocnici například dobrovolník Aleš, který kromě zpěvu hraje také na kytaru a dudy. Pacienti si mohou poslechnout, nebo společně s ním zazpívat dechovky, lidovky a další folklórní písně.

Dobrovolníci dále se zájemci provádějí tréninky paměti, povídají si, probírají denní události, doplňují osmisměrky a další vyplňovačky a zajímavosti. Kněz Jan Kuník ze Svaté Hory pak provádí společnou mši a také zpívá a hraje na kytaru. Dobrovolníci dochází i do některých pracovišť v prvním areálu nemocnice, většinou se ale konají na odděleních LDN a OŠP na Zdaboři. Pokud to situace dovolí, od září budou prováděny výtvarné činnosti a canisterapie.

Řady dobrovolníků můžete rozšířit i vy

Kromě čtyř nových proškolených dobrovolníků funguje také nová koordinátorka dobrovolnického centra, paní Milena Siblíková. Pokud byste chtěli rozšířit dobrovolnické řady, kontaktujte právě ji (milenasiblikova@seznam.cz).

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram