Dnes je středa 27. leden, svátek má Ingrid,
je Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Dobříšský Sokol oslavil 150. narozeniny slavnostní akademií

přidáno: 18. 06. 2018

V sobotu se konaly sokolské slavnosti v rámci oslav 150. výročí vzniku TJ Sokola Dobříš. Celou akci zahájil slavnostní průvod. V dobříšské sportovní hale se pak mohli diváci podívat na sokolskou akademii. Ta zahrnovala například aerobik, florbalovou exhibici či ukázku thajského boxu.

Tuto sobotu se mohli lidé připojit k oslavám 150. výročí existence TJ Sokola Dobříš. Slavnosti zahájil sokolský průvod, který šel za doprovodu hudby od sokolovny ke sportovní hale.

Ve sportovní hale se poté konala sokolská akademie, kterou svou sestavou otevřeli gymnasté z Příbrami. Během dvou hodin měli diváci možnost zhlédnout 13 různých vystoupení. Na této akademii se našel ten, kdo má rád aerobik či tanec, ale i ten, komu je blízký sport. Ukázku z  tréninku i krátkou hru předvedli sokolští florbalisté.

Diváci mohli vidět dokonce i ukázku thajského boxu v podání mistrů České republiky v muay-thai, Bernarda Plavce a Jana Saudka. Velký potlesk sklidilo i představení rope skippingu, tedy vystoupení se švihadly. Nechyběl ani „Spolek odrostlých holek“ neboli žen sokolek s vystoupením Boky jako skříň a Cesta. Akademii zakončila Česká Beseda.

 

Navečer se mohli lidé připojit k výroční valné hromadě přímo v sále dobříšské sokolovny. Většina vystoupení ze sokolské akademie bude k vidění začátkem července na 16. všesokolském sletu v pražské aréně Eden.

autor článku: Michaela Vaňková