Dnes je čtvrtek 21. leden, svátek má Slavomír.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Sokol Dobříš vyjel na celorepublikový slet do Prahy

přidáno: 01. 07. 2018

Dnešním dnem startuje v Praze již XVI. ročník Všesokolského sletu, který vyvrcholí programem hromadných cvičení, které se uskuteční ve čtvrtek 5. a v pátek 6. července v Eden Aréně v pražských Vršovicích. Celého týdne se zúčastní i Sokol Dobříš. Kolik cvičenců na slet vyrazilo a jaký program je pro ně během týdne připraven?

Včera odpoledne vyjeli dobříšští sokolové do Prahy. Ubytováni budou v Základní škole Hostýnská a na koleji Větrník. Čeká na ně náročný téměř týdenní program, který potrvá až do pátku. Již dnes dopoledne vyšli s historickým praporem ve sletovém průvodu a večer se zúčastní lampiónového průvodu na Petříně. Některé oddíly dokonce vystoupí v rámci pódiových vystoupeních po celé Praze. „Od pondělí budou probíhat zkoušky jednotlivých skladeb a v úterý se zúčastníme programu Sokol Gala v O2 aréně. S dětmi plánujeme ve volném čase navštívit zoologickou zahradu, žižkovský vysílač, divadélko Kampa nebo i jiné programy.“ doplňuje Lenka Kohoutová, náčelnice z TJ Sokol Dobříš.

Hlavní program vypukne ve čtvrtek a v pátek

Ve čtvrtek a v pátek budou dobříšští cvičenci vystupovat v obou hlavních programech XVI. Všesokolského sletu. V letošním roce je celkem připraveno 11 skladeb pro jednotlivé věkové skupiny. V TJ Sokol Dobříš se předškolní děti učily skladbu nazvanou „Noty“, mladší žactvo „Děti to je věc“, dorostenky „Siluety“, ženy „Cesta“ a muži „Borci“. „Celkem se z dobříšské jednoty sletu zúčastní přibližně 60 členů,“ upřesňuje Lenka Kohoutová.

Zažijte atmosféru naživo

Pokud byste chtěli atmosféru zažít naživo, můžete si zakoupit na čtvrteční či páteční program vstupenky. Přímý přenos z hlavního programu budete moci také sledovat na programu České televize.

autor článku: Redakce DA