Dnes je středa 27. leden, svátek má Ingrid,
je Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Celorepublikového sletu v Praze se zúčastnila i dobříšská jednota

přidáno: 12. 07. 2018

Letošního XVI. Všesokolského sletu, který se nesl v duchu oslav stoletého výročí vzniku samostatné Československé republiky, se zúčastnila také velmi početná skupina dobříšských Sokolů. Ti během celého týdne v Praze bydleli a užívali si uvolněné a neuvěřitelně pozitivní atmosféry, která celou akci doprovázela.

Dobříšští Sokolové si na pražském stadionu Edenu na Vinohradech zacvičili hned v několika skladbách. Celkem 60 cvičenců z Dobříše se zúčastnilo skladeb „Borci“ (muži a dorostenci), „Siluety“ (dorostenky a ženy), „Děti to je věc“ (mladší žactvo), „Noty“ (rodiče s dětmi), „Cesta“ (ženy).

„Finálnímu předvedení nacvičených skladeb předcházelo několikaměsíční secvičování a také župní slet, který se pro dobříšský Sokol odehrál začátkem června v Komárově. Sletový týden byl odstartován tradičním průvodem z Václavského náměstí směřující ke Staroměstskému náměstí . Poté se konaly finální nácviky přímo na stadionu v Edenu,“ upřesňuje Lenka Kohoutová, náčelnice z TJ Sokol Dobříš.

Cvičenci se představili ve dvou programech, a to ve čtvrtečním večerním programu a poté v odpoledním bloku v pátek. Během celého týdne si však atmosféru užívali i na jiných průvodných akcí, a to např. na sletovém průvodu, průvodu s lampióny na Petřín...

Výročí 100 let od založení Československé republiky se odrazilo také na složení programu. Ten obsahoval společné skladby českých a slovenských Sokolů. Ovšem na sletu se zúčastnili nejen Sokolové ze Slovenska, ale na skladbách se podileli také cvičenci z Francie, Dánska, Rakouska, USA, Švýcarska nebo Itálie.

 

autor článku: Redakce DA