Dnes je úterý 29. září, svátek má Michal.

www.bobcatdobris.cz/

Do Skřítkova přijde Mikuláš s andělem i čertovským programem

přidáno: 30. 11. 2017

Pokud už se vaše děti nemohou dočkat Mikuláše s andělem a čerty nebo se bojíte jejich návštěvy přímo u vás doma, přijďte už tuto neděli 3. prosince do Skřítkova. Dětská herna přivítá odpoledne samotného Mikuláše s andělem a chybět nebude ani čert, který děti provede zábavným programem.

Skřítkov a Veselá rodina si společně připravili pro děti i rodiče další zábavné odpoledne. Ve společnosti Mikuláše zde zahájí Advent a navodí s dětmi tu pravou vánoční atmosféru.

Mikuláš

Svatý Mikuláš z Myry byl velmi oblíbeným biskupem mezi lidmi. Známý byl hlavně svou štědrostí a záchranou nespravedlivě obviněných lidí. Jeho postavu provází také mnoho příběhů a legend o zázracích, které vykonal. Svatý Mikuláš je jeden z nejuctívanějších svatých v celém křesťanství.

Jeho jméno máme v kalendářích uvedeno k datu 6. prosince, ale oslava svátku Mikuláše je spojena hlavně s rozdáváním dárků dětem, obvykle už 5. prosince večer. Právě svatý Mikuláš se stal inspirací pro vytvoření postavy Santa Clause. 

Svatý Mikuláš je uctíván jako patron námořníků, obchodníků, právníků, dětí, studentů nebo vězňů, a je také patronem několika států a měst. Zpodobňován je vždy jako starší biskup v červeném plášti, na hlavě mívá biskupskou mitru a v ruce biskupskou berlu.

Veselý Mikuláš ve Skřítkově

Do Skřítkova přijde Mikuláš v doprovodu anděla i čerta a jeho návštěva se ponese ve vánoční atmosféře.

Od 15:00 do 18:00 hod. se o zábavu postará čertík Bertík, který bude s dětmi soutěžit, tančit i hrát hry. Společně s dětmi pak zavolá Mikuláše s andělem, kteří dětem za jejich básničky rozdají skřítkovské balíčky. Sladké odměny pro šikovné děti bude mít připravené i čertík Bertík a hlavně holčičky se mohou těšit na tanec s andělem. Během odpoledne mohou děti napsat dopis pro Ježíška, který mu Mikuláš s andělem odnesou. V závěru akce společně s dětmi i rodiči nazdobíme vánoční strom ve Skřítkově a zazpíváme vánoční koledy.

Pojďte s námi zahájit adventní čas, oblečte sobě i dětem sváteční oblečení a užijte si s námi první vánoční neděli.

Více informací ke vstupnému a balíčkům pro děti naleznete na facebookovém profilu Skřítkova.

Těšíme se na vás

autor článku: redakce DA a Skřítkov