Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

Máte doma pejska? Přihlaste se na seminář „Vychovaný pes je bezpečný pes“

přidáno: 14. 04. 2017

Máte doma pejska a nevíte si rady s výchovou a výcvikem? Pomůže vám jak místní kynologický klub, tak i následující seminář. Seminář je zaměřen na problémové chování psů na veřejnosti. Majitel psa bude pod dohledem policejního psovoda prakticky seznámen s možností, jak svého psího miláčka naučit nejpoužívanější cviky (přivolání psa a chůzi psa na vodítku) a jejich následné využití na veřejnosti.

Město Dobříš v zastoupení radní pro bezpečnost paní Ing. Markéty Čermákové, MBA, spolu se strážníky Městské policie Dobříš pořádají seminář pro laickou kynologickou veřejnost s názvem: „Vychovaný pes je bezpečný pes“

Seminář je zaměřen na problémové chování psů na veřejnosti. Majitel psa bude pod dohledem policejního psovoda prakticky seznámen s možností, jak svého psího miláčka naučit nejpoužívanější cviky (přivolání psa a chůzi psa na vodítku) a jejich následné využití na veřejnosti. Dále bude majitel psa seznámen s právními dokumenty, které upravují nejen pohyb psů na veřejnosti (OZV města Dobříše č. 3/2016, zákon č. 361/2000 Sb. – silniční zákon), ale i převoz psů dopravními prostředky (osobní automobil, bus, vlak). Na každého majitele a jeho psa bude vyčleněn individuální časový prostor ve výši 30 min.

Semináře se může zúčastnit každý majitel psa pouze s jedním psem. Z časových a kapacitních důvodů je seminář omezen na maximální počet 17 psů a je třeba se předem objednat. Seminář povede dlouholetý zkušený policejní psovod Městské policie Dobříš nejen se znalostmi z výcviku policejních psů, ale i s napravováním problémového chování psích miláčků při pohybu na veřejnosti a v běžném životě. Děti do 15 let se mohou semináře účastnit pouze v doprovodu alespoň jednoho z rodičů. 

Po celý den budou na semináři také pracovníci psího útulku Dobříš, kteří vám rádi zodpoví vaše dotazy týkající se tohoto zařízení a psů v něm umístěných.

Datum konání: 29. dubna 2017        
Místo konání: Areál SOU Hluboš – pobočka Dobříš, ul. Za Poštou
Čas konání: 9:00 – 19:00 hod
Stáří psa: 3 měsíců – 7 let
Vstupné: Dobrovolné (formou konzerv, piškotů a jiných pamlsků pro psí útulek Dobříš)

 

S sebou: vodítko, obojek, případně košík, pamlsky nebo jakékoliv hračky, které má pes rád, misku a vodu v láhvi pro psa, nápoj pro majitele

Plemeno: semináře se může zúčastnit pes jakéhokoliv plemene i jejich kříženci

PES, který se semináře účastní, nesmí být ze zdravotních důvodů nakrmený.

Bližší informace lze získat telefonicky na tel.č. 602 370 677 nebo osobně na služebně Městské policie Dobříš str. Svoboda, zástupce velitele str. Kovaříková nebo velitel MP str. Krejčí.  

autor článku: Ing. Markéta Čermáková, MBA | Město Dobříš