Dnes je úterý 29. září, svátek má Michal.

www.bobcatdobris.cz/

Tříkrálová sbírka na Dobříšsku

přidáno: 21. 01. 2016

Farní charita Dobříš se již mnoho let zapojuje do Tříkrálové sbírky. Vytváří skupiny koledníků, kteří chodí po městě, ale také po jednotlivých bytech, převážně v činžovních domech. Kolik letos vybrali a na co se peníze využijí?

Většina koledníků jsou naši farníci, ale někde se též zapojila škola. Každá skupinka koledníků má svého vedoucího, kterému je nejméně 15 let, ostatní mohou být i děti. Naši koledníci koledují v Dobříši i v okolních vesnicích – ve Staré Huti, Svatém Poli, na Budínku, v Obořišti, Rosovicích a Dlouhé Lhotě.

Tříkrálová sbírka je dosti náročná na čas a dobrou vůli všech, ne všude jsou lidé vstřícní. Ale dětmi zazpívaná tříkrálová koleda rozehřeje nejedno srdce. Letos se nám podařilo vybrat 85 435 Kč, je to sice méně než v loňském roce, ale i tak jsme za tyto peníze všem velmi vděční.

Celou částku odevzdáváme Arcidiecézní charitě v Praze, odkud se nám na požádání vrátí 65 % z námi vybrané částky. Ty finanční prostředky využíváme pouze na sociální účely. Máme sociální projekt, který nám umožňuje pomoci lidem v akutní tíživé situaci, podporovat zdravotně postižené nákupem zdravotnických pomůcek nebo na speciální terapii, přispívat na volnočasové aktivity dětí ze sociálně slabších rodin. Přispíváme také do fondu  „pro chudé“, kde je možné pomoci lidem v nouzi, podporujeme dvě děti v projektu Adopce na dálku. Farní charita Dobříš má pouze dobrovolníky, spolupracujeme též S Farní charitou Starý Knín. Děkuji všem, kteří přispěli do letošní Tříkrálové sbírky a všem, kteří nám s ní pomáhali.

autor článku: Jana Svobodová