Dnes je čtvrtek 21. leden, svátek má Slavomír.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Rozhovor s novými majiteli dětské herny: Bude Skřítkov dále pokračovat?

přidáno: 08. 07. 2018

Před pár měsíci se zakladatelka dobříšské dětské herny Skřítkov rozhodla o jejím prodeji. Netrvalo dlouho a noví majitelé byli vybráni. Jakou vizi noví majitelé se Skřítkovem mají? Budou i nadále s hernou nakládat v podobném smyslu jako minulá majitelka paní Ilona Malá?

Před pár měsíci se zakladatelka dobříšské dětské herny Skřítkov rozhodla z osobních důvodů o jejím prodeji. Nejen o založení a historii herny, ale také o jejím prodeji jsme Vás informovali v dubnovém článku. Netrvalo to příliš dlouho a našli se noví majitelé, kteří měli o Skřítkov velký zájem. Jedná se o manželský pár – paní Annu Englártovou a pana Dušana Englárta. Skřítkov pravidelně navštěvovalo mnoho dětí s rodiči a pořádalo se zde nemálo akcí, proto jistě každého napadá, jestli i noví majitelé zachovají stejného „ducha“ Skřítkova nebo plánují razantnější změny, a tak jsme se zeptali přímo nové majitelky paní Anny:

Kdo se stal novým majitelem dětské herny? Mohli byste něco málo o sobě prozradit?

Jsme rodina žijící ve Staré Huti. Máme dvě dcerky ve věku 9 let a 1,5 roku. Manžel dlouhé léta pracoval v oblasti financí v různých společnostech, bohatou zkušenost má i s pořádáním různých společenských/zábavných akcí. Já pracuji jako OSVČ v oblasti účetnictví a ekonomického poradenství.

Kde jste se o nabídce o prodeji Skřítkova dozvěděli?

První zmínka o prodeji na mě „vyskočila“ na Facebooku, kde jsem si přečetla Váš článek. Hlásila jsem manželovi, že Skřítkov je na prodej. Během pár dnů jsme se potkali s p. Malou a začali jsme o koupi vážně uvažovat. Uběhlo již pár týdnu, kdy jsme měli hodně setkání s p. Malou.

Proč Vás právě projekt Skřítkov oslovil?

Dětská herna Skřítkov je v první řadě jedinečná svým velkým prostorem, kde se děti různého věku vyřádí a rodiče zrelaxují třeba u kávy. Skřítkov je také skvělé místo k pořádaní narozeninových oslav a příležitostných akcí přes rok. Duši tomuto prostoru dodávají krásné malby na zdích ilustrátorky paní Klimtové, na kterých jsou postavy lesních skřítků. Skvěle to propojuje lokalitu a blízkost brdských lesů.

Odkdy je definitivně Skřítkov pod Vaším dohledem?

Pokud vše půjde dobře, měli bychom Skřítkov převzít od 1. 8. 2018. Momentálně dolaďujeme poslední detaily k převzetí.

Chystáte nějaké velké změny s hernou nebo byste rádi pokračovali ve stejném "duchu" jako bývalá majitelka?

Skřítkov rozhodně nehodláme rušit. Projekt se nám moc líbí a v jeho hlavních rysech ho chceme zachovat. Pustíme se do nějakých změn, ale jen k lepšímu. Chceme pokračovat ve stávajících aktivitách jako je výuka angličtiny a Yamaha. V programu Skřítkova bychom chtěli vyplnit prostor dopoledne – např. přednášky pro maminky ohledně zdravé výživy dětí, kurzy šátkování atd., případně další aktivity pro malé děti. V zařízení Skřítkova budeme dělat změny postupně, doplníme/obměníme hračky, hry i vybavení. Chtěli bychom rozšířit i nabídku sortimentu nabízeného zboží k občerstvení, časem snad budeme dělat vlastní dorty a občas i nějaký zákusek ke kávě.

Co Vás vedlo do toho projektu vstoupit?

Chceme, aby Skřítkov fungoval dál a doufáme, že se nám ho podaří rozvíjet a někam dál posunout, vždyť je to skvělý projekt. Spolu s manželem hledáme, co bychom dál dělali, potřebujeme změnu a toto je pro nás velká výzva. Věřím, že se oba v tomto projektu dokážeme realizovat tak, aby byli spokojení hlavně naši zákaznicí, kteří nás navštíví. Těšíme se na každého z Vás, skřítci ;-) Vaši noví majitelé Ing. Anna Englártová a Ing. Dušan Englárt.

autor článku: Kamila Paulová