Dnes je sobota 26. září, svátek má Andrea,
je Mezinárodní den kulturního dialogu.

www.bobcatdobris.cz/

Ohlédnutí za masopustním průvodem od TJ Sokol

přidáno: 06. 03. 2020

V sobotu 22. února 2020 naše jednota uspořádala tradiční masopustní průvod v Dobříši. Chceme tímto poděkovat všem, kteří se ho účastnili s námi ať už v maskách nebo jako diváci.

Letošní masopustní průvod vyrazil po 14:00 hod. od sokolovny na svou tradiční trasu městem k rybníku Papež, kde se rozloučil s Bakusem.

"Štrůdl" krásných masek prošel přes Mírové náměstí v Dobříši až před budovu radnice. Za doprovodu hudby Pokleslého orchestru se diváci mohli kochat pohledem na nádherný rej masek. Kolem 16:00 hod. před radnicí všechny přítomné přivítala paní místostarostka Dagmar Mášová a nabídla malé občerstvení. Principál zde také slavnostně převzal od paní místostarostky klíče našeho města a poté se celý průvod přesunul rozveselit babičky a dědečky v Domově seniorů.  

Následovala cesta k rybníku Papež, kde se konala poprava Bakuse jeho upálením. Masopustního průvodu s TJ Sokol se zúčastnila spousta maškar i nemaškar, které byly nápadité, vtipné a rozhodně svým vzhledem přispěly k úžasné atmosféře tohoto odpoledne.

Po průvodu pak následovaly Šibřinky, tedy sokolský maškarní ples pro děti, které se konaly v sále dobříšské sokolovny. Děti si zatancovaly a zasoutěžily o sladké odměny.

Za fotografie velice děkujeme panu Bílkovi.

autor článku: Gita Otavová - TJ Sokol Dobříš (redakčně upraveno)