Dnes je úterý 29. září, svátek má Michal.

www.bobcatdobris.cz/

Ohlédnutí za pětiletým působením dobříšského sdružení - „Dej mi šanci“

přidáno: 18. 01. 2018

Sdružení bylo založeno v červnu 2012 z iniciativy rodičů, kteří pečují o děti se zdravotním hendikepem. Za podpory MAS Brdy – Vltava tehdy byla založena Svépomocná skupina rodičů pečujících o děti a dospělé s hendikepem. Během pěti let trvání se skupina proměnila ve Sdružení „Dej mi šanci“, které účinně pomáhá jak pečujícím rodičům, tak i samotným dětem.

Sdružení organizuje pro děti se zdravotním hendikepem a jejich kamarády dva volnočasové kroužky – pohybový a výtvarně terapeutický. Rodiče mají možnost sdílet svoje zkušenosti a vzájemně se podpořit na setkání pečujících, kde je zajištěný výtvarně terapeutický program. V průběhu roku sdružení pořádá i několik akcí v Dobříši, kde se schází celé rodiny, např. na červnovém setkání na zahradě ČCE v Husově ulici, na společném výletu nebo návštěvě divadla. V loňském roce se rodiny již po třetí účastnily psychorehabilitačního pobytu.

 Od srpna 2016 díky projektu Centra pro komunitní práci střední Čechy „Pečovat a žít doma je normální – podpora neformálních pečovatelů“, byly podpořeny desítky pečujících rodičů formou poradenství, odborných konzultací, vzdělávacích programů pro rodiče s doprovodným programem pro děti a dalšími aktivitami. 

Spolupracujeme také s Farní charitou Starý Knín -  Sociálně aktivizační službou pro rodiny s dětmi. V její textilní dílně Rukama Nohama našlo práci několik pečujících maminek. Pečující rodiny mají možnost využívat i další služby pro rodiny s dětmi. V roce 2018 bude činnost Sdružení „Dej mi šanci“ podpořená z Nadačního fondu Avast a dotačního programu MPSV Rodina.

 „Za 5 let to snad není málo, co se na poli péče o rodiny hendikepovaných dětí podařilo. Díky za počáteční impuls několika rodičů, kteří se rozhodli bojovat a nevzdat se. Děkujeme za pomoc všem příznivcům, podporovatelům a finančním dárcům. Jakékoliv formy pomoci si velmi vážíme,“ říká Hana Petáková ze sdružení.

 Více informací na: www.dejmisanci.cz

autor článku: Redakce DA