Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

Dopoledne se složkami IZS

přidáno: 22. 06. 2015

17. června 2015 uspořádalo Město Dobříš a Městská policie Dobříš zajímavé dopoledne, které bylo určené pro žáky základních škol v Dobříši, s názvem „Dopoledne se složkami IZS“. Akci za Město Dobříš zahájila paní místostarostka, Mgr. Petra Neubergerová.

Akce byla uspořádána již druhý rok, měli jsme tu možnost shlédnout práci všech složek IZS v Dobříši, ale i pozvaných hostů.Činnost zde prezentovali svou technikou, výzbrojí a výstrojí strážníci Městské policie Dobříš, Hasičský záchranný sbor ČR – stanice Dobříš, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje – stanice Dobříš, Jednotka sboru dobrovolných hasičů Dobříš a pozvaní hosté: Vězeňská služba ČR – věznice Bytíz, Poříční oddělení Policie ČR – Slapy, Dopravní služba Policie ČR ÚO Příbram. Na akci mohli účastníci shlédnout statické i dynamické ukázky. Oproti minulému ročníku jsme viděli velmi zajímavou synchronizovanou ukázku spolupráce příslušníků HZS ČR a ZZS Středočeského kraje, kteří provedli stabilizaci a vyproštění zraněné osoby po dopravní nehodě osobního vozidla, Vězeňská služba ČR – věznice Příbram předvedla eliminaci vězňů pomocí nesmrtící zbraně „Kraken“ a strážníci Městské policie Dobříš ukázali využití  služebního psa při zadržení řidiče, který nerespektoval výzvy hlídky k zastavení a následně použil proti zakročujícím strážníkům střelnou zbraň.

Závěrem lze říci, že akce se podařila, neboť děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací a se zástupci jednotlivých složek strávily příjemné dopoledne.

autor článku: Václav Svoboda, strážník-psovod a preventista MP Dobříš