Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

Dětský domov v Korkyni vyhrál v hlasování Bertíků

přidáno: 18. 11. 2016

Boxy jsou uzavřené, hlasy sečtené. Zákazníci 91 hypermarketů Albert po celé České republice měli možnost hlasovat prostřednictvím žetonků - Bertíků o projektech na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Největší podporu nakupujících v Příbrami získal projekt místního soukromého dětského domova SOS v Korkyni.

O přízeň příbramských zákazníků se utkaly projekty Soukromého dětského domova SOS v Korkyni a sdružení Ponton. Vítězem se stal projekt dětského domova v Korkyni, který tak od Nadačního fondu Albert získá 55 tisíc korun na jeho realizaci. Druhý projekt pak obdrží 35 tisíc korun.

„Kampaň Bertík pomáhá se setkala s velkým zájmem ze strany zákazníků, kterým moc děkujeme za podanou pomocnou ruku. Celkově vhodili nakupující po celé zemi do hlasovacích boxů přes půl milionu žetonů. Tato podpora nás velmi těší, protože svědčí o tom, že lidé nejsou lhostejní ke svému okolí a chtějí ho měnit k lepšímu,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Vítězný projekt „Samostatně do života“ je zaměřen na péči o nezletilé děti a jeho hlavní náplní je příprava dětí na samostatný život ještě před dovršením 18 let. Během realizace projektu si děti posilují schopnosti pečovat samy o sebe a o svou domácnost, hospodařit s penězi a získávají nové zkušenosti a dovednosti v rámci běžných životních situací. To posiluje jejich sebevědomí, sebedůvěru, schopnost se o sebe samostatně postarat a zdokonalovat se v sociálních dovednostech tak, aby měly stejnou příležitost pro začlenění se do běžné společnosti jako děti vyrůstající v rodinách. Cílem je předcházet sociálnímu vyloučení v budoucím životě a projekt se uskutečňuje v samostatném bytě mimo zdi zařízení dětského domova. Rodinná skupina na samostatném bytě funguje již od května 2015 a podporou v hlasování bude zajištěno její pokračování i v dalším roce.

„Je nám ctí, že byl náš projekt "Samostatně do života" podpořen v rámci Nadačního fondu Albert. Děti se v rámci projektu učí zvládnout péči o domácnost, finančnímu hospodaření a zejména se učí být odpovědní za svůj život," říká Gabriela Hendlová, zástupkyně ředitelky.

Téměř čtyři miliony korun pro dobročinné projekty

Charitativní program „Bertík pomáhá“ letos přilákal ve 34 regionech Česka na 120 lokálních organizací. Mezi přihlášenými byly dětské domovy i nejrůznější dobročinné instituce. Zákazníci 91 hypermarketů Albert po celém Česku měli možnost hlasovat od 21. září do 11. října. Za každý nákup nad 200 korun obdrželi jeden žetonek, takzvaný Bertík. Jeho vhozením do připravených hlasovacích boxů pak nakupující dali hlas jednomu ze dvou místních projektů. Nadační fond Albert celkově rozdělí částku 3 700 000 korun

Kampaň „Bertík pomáhá 2017“ navazuje na oblíbený projekt „S Bertíkem za dětským úsměvem“, který slavil úspěch v prodejnách Albert v letech 1999 – 2012 a za tuto dobu podpořil stovky charitativních projektů částkou převyšující 80 milionů korun. 

autor článku: Dětský domov Korkyně