Dnes je středa 5. srpen, svátek má Kristián.

Náš region

Ohlédnutí za létem v Dětském domově Korkyně

přidáno: 26. 09. 2018

Podzim už je tu nejen kalendářně, ale i počasím za okny. Na jaké zážitky z prázdnin bude moci vzpomínat 18 členná parta dětí z Dětského domova Korkyně?

Na začátku července zel dětský domov prázdnotou, protože téměř všechny děti se rozjely na prázdniny ke svým rodinám. Dva z nás odlétli do Řecka na ozdravný pobyt, který poskytlo sdružení Sluneční paprsek.

V polovině července jsme se vydali do Dračího doupěte na letní tábor pionýrského oddílu SOSNA. Společně s tlupou dobrodruhů složenou z lidí, elfů, trpaslíků a trollů jsme dobývali bájný poklad, bojovali s nestvůrami i s nočními hlídkami a službami v kuchyni. Díky neziskové organizaci Letní dům jsme mohli strávit další krásné dny s terapeutickým programem na chalupě u Tábora. 

I v srpnu byla pro děti připravena zábava

V srpnu pak kompletní dětský domov naložil vodáckou výbavu a jeli jsme jako každoročně na rafty. Letošní prázdniny jsme zakončili touláním po Šumavě v okolí Kvildy. Zbývá jen dodat, že všechny naše „děti“ starší 16 let byly o prázdninách na brigádě, a také nás neminula příprava na reparát (úspěšný).

Letní aktivity DD Korkyně se uskutečnily zejména díky podpoře nadace Terezy Maxové Dětem a obci Nová Ves pod Pleší. Děkujeme! Přejeme Vám všem krásný podzim a přijďte si s námi zalítat na Drakiádu 14. října do Oplocenky.

autor článku: Dětský domov Korkyně