Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

Cowárna slaví 3 měsíce fungování další porcí akcí a spoluprácí se spolky

přidáno: 01. 03. 2016

Příbramská Cowárna oslavila před několika dny 3 měsíce fungování. Rekapitulace dosavadního chodu tohoto coworkingového centra proběhla při 1. setkání členů. Hodnocení se dá nazvat slovem pozitivní.„Jsme rádi, že rekapitulace dosavadního chodu byla velmi uvolněná a přátelská. Jsme přesvědčeni, že Cowárna jde správným směrem, má pozitivní dopad a její chod dává smysl,“ řekl ve zkratce Vlasta Ševr, který má na starosti chod Cowárny.

Cowárnu čeká ve čtvrtek 3. března první březnová akce, kterou je Příbramský ½ maraton a jeho představení. Při setkání členů došlo také již k představení březnového programu. Ten má několik zajímavých bodů, které stojí za poznamenání.

„Jsme rádi, že jsme se s členy shodli na tom, že Cowárna je k dispozici i k jejich sebeprezentaci, takže nyní budou program tvořit i oni. Ať se jedná o přednášku na téma, kterému se profesně věnují nebo o školení či kurzy v jejich režii,“ řekl za Cowárnu Vojta Hrach.

V březnu dojde v Cowárně k představení zmiňovaného Příbramského ½ maratonu, pokračování besedy a „stavby“ projektu Příbram kolem a prezentaci eventu Zažij Příbram.

Jednou z nejatraktivnějších akcí a lidí, kteří v březnu dorazí, bude určitě Kuba „Vejce“ Jarolím, který představí svoji značku EGGO a jeho příběh. Dalším zajímavým bodem bude pokračování přednášek s handicapovanými sportovci. Po Islandu se tentokrát vydáme na Sibiř. Taje Altaje popíši cestu čtyř lidí a jednoho vozíku Transibiřskou magistrálou.

Ve druhé polovině dáme prostor lokálním spolkům, které dostanou možnost pro prezentaci a představení své tvorby a zaměření. „Každý měsíc se snažíme soustředit na jednu cílovou skupinu. V únoru to byli studenti a v březnu spolky. Ty mají v tomto měsíci zdarma vstup, k dispozici prostor a technické zázemí pro porady či akce,“ přiblížil Aleš Barášek, který je zakladatelem myšlenky coworkingového centra v Příbrami.

Závěr března pak bude patřit aktuálnímu tématu, kterým je palmový olej. Film Ztraceni v palmovém oleji bude okořeněn také diskuzí s Jakub Kvapilem, který problematiku „těžby“ této suroviny přiblíží.

Do Cowárny zveme i vás. Tento prostor je určený pro všechny. V Cowárně můžete najít lidské či technické zdroje, které vás mohou zdokonalit, posunout či obohatit. Více info získáte na webových stránkách, případně na emailu.

autor článku: Tým Cowárna