Dnes je úterý 29. září, svátek má Michal.

www.bobcatdobris.cz/

Obecně prospěšná společnost ČÁP hledá lektorku pro novou skupinu

přidáno: 09. 05. 2018

Chcete svůj talent věnovat péči o děti a současně milujete přírodu? Možná společnost ČÁP hledá právě vás.

Skupina maminek od ČÁPA (o. p. s. ČÁP je poskytovatel služeb péče o děti v regionu Dobříšska) se dala dohromady a v těchto měsících začíná s prvními pracemi na projektu Zahrady u ČÁPA. V Budínku máme k dispozici stavení se stodolou a rozlehlou zahradu, které prozatím leží ladem. To se však již brzy změní!

Vznikne nová dětská skupina

Od 1. července zde vznikne nová dětská skupina Žlutý ČÁP pro 12 dětí, které budou moci většinu času trávit venku na louce, v lese, a přitom budou mít možnost stálého zázemí v budově. Jedná zatím o naší ,,nejzelenější“ dětskou skupinu, kdy péče o zahradu a následné ochutnávky budou součástí každodenního programu. Do této skupiny hledáme lektorku, která chce svůj talent věnovat péči o děti a současně miluje přírodu stejně jako my. Více o této pozici najdete na našem webu.

Připravuje se i projekt Zahrady u ČÁPA

Přestože se právě dokončuje rekonstrukce prostor pro dětskou skupinu Žlutý ČÁP, již nyní se horečně plánuje, konzultuje a připravuje projekt Zahrady u ČÁPA. Ještě letos chceme založit edukačně užitkovou Zahradu u ČÁPA, která bude sloužit jak dětem, tak pro pěstování zeleniny a ovoce. Máme rádi zdravé a chutné potraviny z našeho regionu a rádi bychom je zprostředkovali co nejširšímu okruhu rodin. Naším snem je být pravidelně zásoben dobrými a chutnými potravinami, o kterých víte, kdo je vypěstoval/zpracoval. Představte si že jednou týdně dostanete do rukou bedýnku s chlazeným mlékem, lahodným čerstvým sýrem, osvěžujícím červeným rybízem. Líbí se vám ta představa? Nám také. A proto jsme již uskutečnili první kroky a začali s budováním, úklidem a dalšími pracemi na zahradě v Budínku. Chtěli byste nám pomoci a zapojit se do skupiny? Rádi  byste v Zahradě našli pracovní uplatnění? Chcete o celém projektu vědět více? Přijďte:

 

  • Pátek 11. 5. 2018 od 18:00 hod.  ,,Zahrada u ČÁPA“, informační setkání, Čajovna Maborn Dobříš, Příkrá 342 (cajovnadobris.cz)
  • Pátek 25. 5. 2018 od 18:00 hod. ,,Zahrada u ČÁPA“, informační setkání, Oranžový ČÁP, Nový Knín, Nám. Jiřího z Poděbrad 52
  • Sobota 26. 5. 2018 od 8:30 hod. brigáda v Budínku č. p. 2 – zakládáme kompost, opravujeme oplocení, terénní úpravy dvorku

 

Pokud Vás myšlenka zaujala a rádi byste nám pomohli, uvítáme pomoc formou darování sazeniček rostlin, keříků či jen formou sdílení vašich zkušeností. Pokud nemáte čas ani pěstitelské přebytky a chcete nám pomoci, pak nás můžete podpořit zasláním jakékoliv částky na náš transparentní účet 2601409310/2010 u Fio banky a.s.

autor článku: Za tým aktivních maminek a dětí od ČÁPA Míša Sarnovská | Redakce DA