Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

4. benefiční koncert pro varhany - Romantický večer

přidáno: 02. 10. 2017

Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice a Římskokatolická farnost v Dobříši zve všechny milovníky hudby a podporovatele dobříšských varhan na 4. benefiční koncert pořádaný 7. října 2017 od 19:00 hod. v Zrcadlovém sále dobříšského zámku pod názvem Romantický večer.

Omlouváme se za změny termínu uvedeného koncertu, který byl nejdříve uváděn na 24. září a později změněn z programových důvodů na 8. října a definitivně změněn, v souvislosti s odjezdem na zahraniční angažmá jednoho z interpretů tohoto koncertu, na sobotu 7. října 2017 od 19.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Koncert pod názvem Romantický večer

Tento koncert bude zahájen výběrem z písní Antonína Dvořáka „V národním tónu“, které přednese sólistka Národního divadla, Státní opery a mnoha zahraničních operních scén, Zdena Kloubová – Puklická. 120. výročí úmrtí význačného skladatele Johannese Brahmse si připomeneme Sonátou č. 3 d moll pro housle a klavír v podání mezinárodně uznávaných umělců, klavíristky Heleny Suchárové-Weiser a houslisty, Romana Patočky. V podání Zdeny Kloubové-Puklické pak uslyšíme tři písně z tvorby Johannese Brahmse a Polské písně od Fryderyka Chopina. Následuje pak klavírní skladba Balada f moll op. 52 Frydrycha Chopina a houslový koncert s klavírním doprovodem Rumunské tance od Bély Bartóka

autor článku: Ivo Kylar | předseda spolku Sdružení pro obnovu varhan