Dnes je středa 27. leden, svátek má Ingrid,
je Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Stará huť má mistryně republiky v národní házené

přidáno: 27. 06. 2018

Pro Středočeský kraj vynikajícího a nečekaného výsledku dosáhly mladší žákyně TJ Staré Hutě, když při svojí druhé účasti na přeboru republiky, konaném ve dnech 22. - 24. června v Žatci, vybojovaly zlaté medaile a staly se tak přebornicemi České republiky.

V přímé konfrontaci s 5 nejlepšími mužstvy z celé republiky ani jedenkrát neprohrály. Svými výbornými výkony, podpořenými bojovností a touhou po vítězství, překvapily všechny a postupně porazily domácí Žatec 12:4, Krčín 13:12, velkého favorita Nezvěstice 8:3, Studénku 6:5 a v posledním utkání, kdy už měly jistý titul, remizovaly s Humpolcem 12:12.

 

Mužstvo odehrálo turnaj v této sestavě: v brance Barbora Musilová, na obraně Olga M. Guillen, Kristýna Dvořáková, Tereza Horáčková, Veronika Lešnerová a Lucie Kašparová (pro onemocnění neodehrála žádné utkání). V útoku Veronika Kociánová, Agáta Průšová, Justýna Sedláková, Eliška Protivová, Linda Kašpírková a Natálie Stambergová. Nemá smysl posuzovat výkony jednotlivých hráček, protože v tak náročném turnaji se o výhru zasloužily bez rozdílu všechny. Přesto je třeba jmenovat ty, které byly za své výkony dokonce vyhlášeny nejlepšími hráčkami turnaje na svých postech. A to brankářku Báru Musilovou, obránce a nejužitečnější hráčku Veroniku Lešnerovou a druhou nejlepší útočnicí a současně třetí střelkyní s 28 brankami, kterou byla Linda Kašpírková. Ještě jedna osoba si zaslouží ocenění a poděkování. A tou je trenér mužstva Jirka Pešek, který spolu s manželkou Janou dokázal vybudovat tento tým a dovést je až na vrchol k mistrovskému titulu. Kdyby se vyhlašoval nejlepší trenér, určitě by se jím stal on.

V novodobé historii starohuťské házené od roku 1961, je to teprve druhý titul v mládežnických kategoriích. První získaly v roce 1971 dorostenky, ale na rozdíl od nich má tato výborná parta holek zapálených pro házenou a pod vedením zkušeného trenéra Jirky Peška před sebou ještě další výkonnostní růst a tím i další úspěchy. Věřme, že i ve vyšší kategorii starších žaček, kam většina hráček přechází, budou bojovat o další medaile. Tak ještě jednou si dovolím i za všechny členy oddílu i příznivce národní házené celému týmu pogratulovat a poděkovat za reprezentaci našeho oddílu i obce Stará Huť. Váš úspěch je důkazem toho, že národní házená ve Staré Huti nejen žije, ale hlavně má i budoucnost.

Poděkování si zaslouží také fanoušci, samozřejmě hlavně z řad rodičů hráček, kteří vytvořili děvčatům takřka domácí prostředí a pomáhali jim tak svým povzbuzováním k vítězstvím. Velkou oporou týmu byl také Lukáš Velebil, nezbytný a neocenitelný pomocník jak na hřišti při zápasech, tak mimo něj. Podrobné výsledky a foto jsou na našich stránkách.

autor článku: Jan Stamberg