Dnes je sobota 26. září, svátek má Andrea,
je Mezinárodní den kulturního dialogu.

www.bobcatdobris.cz/

Helena Zeťová ruší koncert v Dobříši! Důvodem jsou potíže s hlasivkami

přidáno: 11. 03. 2020

V pátek 17. dubna 2020 měla v Kulturním domě Dobříš vystoupit zpěvačka Helena Zeťová. Její koncert byl plánovaný v rámci turné k nové desce „Consequences“. Tato česká zpěvačka s nádherně temným hlasem však byla donucena celé turné ze zdravotních důvodů zrušit.

Helena Zeťová, která na novém albu pracovala opravdu dlouho, se na své turné těšila. Písničky na něm odráží i její osobní vývoj.

Ono na přelomu 40 let člověk zpětně přemýšlí o tom, co vše se stalo a změnilo. Je to také o nějakém životním zlomu, kdy by člověk měl přestat být puberťák, ale stále jím je. Jisté věci se v životě změní, a to je důsledek některých zážitků, co se mi přihodily," tvrdí zpěvačka.

Na koncertě měly zaznít i známe hity z let minulých, nicméně zdravotní potíže jí plány zcela narušily.

Zpěvačka Helena Zeťová ruší celé turné

Helena není kvůli zdravotním problémům schopna na sto procent zpívat. Její hlas funguje jen z jedné třetiny a v případě přetížení jí hrozí, že by o něj přišla úplně.

Vydala tak prostřednictvím svého facebookového profilu oficiální prohlášení:

„Dobrý večer, mí milovaní fanoušci a přátelé... Po zrušení prvních dvou tour koncertů ze zdravotních důvodů, jsem se moc snažila navštěvovat lékaře všeho druhu. A nic! Poslední dobou toho bylo skutečně hodně, s nejlepší kapelou co jsem měla, jsme zkoušeli hodiny a hodiny a tímto jim chci poděkovat za všechno, co pro mě udělali. Bohužel... táhlo se to od dokončení desky. Plesy, jiné práce, vstávání, asi i nervy, imunita a různé osobní příběhy, až přišel kolaps. Mé hlasivky jsou funkční z třetiny... a při přetížení mi hrozí trvalé následky, případně úplná ztráta hlasu. Miluju hudbu a miluju zpívání. A strašně ráda křičím. A mám strach, abych o to nepřišla. Vím, že vydat album po 12ti letech a pak takhle onemocnět není úplně fér... Je mi to neskutečně líto, ale celé plánované turné k nové desce musím zrušit! Vím, že jsem vás asi zklamala, ale věřím, že v létě vám to všem vynahradím... Mám vás opravdu ráda a děkuju vám.“

Informace z vedení Kulturního domu Dobříš

Vstupné za zakoupené vstupenky v trafice u Davida se vrací v KD Dobříš. Děkujeme za pochopení.

Helena Zeťová a nové album „Consequence“

Známá česká zpěvačka svoji kariéru odstartovala již v patnácti letech.

Novou desku s názvem „Consequences“ obsahující celkem 10 písní, z toho tři singly už vyšly, vydává Helena po dvanácti letech.

Název desky v překladu znamená důsledky. V písních totiž zpěvačka zpětně přemýšlí o tom, co se za život událo a jaké to mělo příčiny na to, kým je teď. Snažila se o to, aby písně kopírovaly životní situace, které se jí staly, a tím chce přiblížit svým fanouškům její život o trochu víc.

I to je jeden z mnoha důvodů, proč nová deska vyšla po tak dlouhé době.

Na desce spolupracovala Zeťová s mnohými známými umělci, například s Ondřejem Brzobohatým, Sebastianem Hádlem a dokonce i s Frankem McCombem.

K Frankovi jsem se dostala přes Martina Valihoru. Oni spolu prakticky jezdí a hrajou po celém světě. Tak nás hned seznámil. Dobře jsme si popovídali, a tak nějak jsme si hodně sedli. Je úžasné se přiblížit někomu, kdo má tak bohaté zážitky, především s těmi, kdo mi byli vzorem,“ vzpomíná Helena na seznámení s Frankem. Právě s ním nazpívala duet, který se jmenuje Rainbow Gleam a jedná se o jedinou píseň z alba, která je živě nahraná ve studiu.

autor článku: redakce DA