Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

VDN Fest návštěvníky roztančil a pobavil. Co plánují jeho organizátoři dál?

přidáno: 03. 08. 2020

V pátek 31. srpna se uskutečnil na Penzionu Nový Rybník u Obořiště malý hudební festival, který organizovala Jitka Doubravová a Petr Větrovský z agentury VDN Promo. Jak hudební večer probíhal a jaké jsou ohlasy návštěvníků, vystupujících a samotných organizátorů?

Do areálu Penzionu Nový Rybník dorazilo v pátek okolo 400 návštěvníků, kteří se přišli po dlouhé době opět bavit a užít si živá hudební vystoupení. Mezi hosty se objevil také český hokejista Jaromír Jágr, herec Ondřej Sokol, ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada a další významní hosté. Celý večer se nesl v opravdu pohodové atmosféře a v publiku se objevili návštěvníci snad všech věkových kategorií.

Vedení penzionu připravilo pro všechbny přítomné venkovní občerstvení z grilu, nechybělo ani vyhlášené pivo Baštýř a k dostání bylo také kvalitní víno nebo trdelník, zmrzlina a speciality z bistra DoBříška. Většina návštěvníků dorazila na akci ještě před jejím zahájením a užívali si příjemného prostředí a svých přátel. Někteří využili pohodlného posezení u stolků, jiní se usadili v trávě a ostatní tančili a zpívali přímo pod pódiem.

Program VDN Festivalu lidi bavil od začátku až do úplného konce

Program festivalu zahájil jeho hlavní organizátor Petr Větrovský, který neskrýval radost z toho, že může po dlouhé době opět přivítat publikum a uvést kulturní akci živě.

„Jsem strašně moc rád, že jste dorazili a nebáli se, protože bez vás by to nešlo. Své díky chci vyjádřit také našim přátelům a obchodním partnerům, kteří dorazili a svou přítomností nás s Jíťou podpořili,“ řekl Petr Větrovský a pozval na pódium první vystupující, kterou byla zpěvačka Jitka Zelenková.

Jitka Zelenková má za sebou již více jak 50 let na české hudební scéně. Samozřejmě zde zazpívala své největší hity a diváky pobavila hlavně tím, že z počátku trochu popletla název místa a přivítala je na Penzionu Nový Svět. V závěru však vše v rámci své poslední písně napravila a sklidila tím obrovský potlesk i rozesmála publikum.

U mikrofonu se následně objevila Jitka Doubravová, která využila mezičasu a po svém boku přivítala ředitele ON Příbram Stanislava Holobradu. Otevřeně se ho zeptala na pár věcí ohledně Covid-19 a současnou situaci v našem regionu. Ta podle jeho slov není tak hrozná, jak média informují.

Na řadu pak přišla jedna z nejoblíbenějších zpěvaček současné doby Olga Lounová.

Ta během svého koncertu dokázala publikum zapojit, rozezpívat, roztančit i rozesmát. Nebrala si servítky ani s přítomným Jaromírem Jágrem a několikrát si z něj udělala legraci, například když uváděla svou píseň Cyklista… „To by mě zajímalo, kdo z vás tomu Jardovi zatajil to kolo,“ pobavila publikum i Jardu Olga. Na oblíbený hit „Láska v housce“ si dokonce na pódium přizvala všechny přítomné děti, které jí s písní pomohly a užily si tak po jejím boku i svou chvilku slávy. V samotném závěru vystoupení pak nezklamala a vyšplhala se po konstrukci pódia i ve vysokých podpatkách až nad hlavy diváků.

Jako překvapení přišel Olze Lounové poděkovat a květinu předat herec z oblíbené „Partičky“ Ondřej Sokol. S vtipem sobě vlastním pobavil návštěvníky na účet koronaviru a Olga od něj dostala nečekaný a "vášnivý" polibek.

Sérii tří koncertů završil český zpěvák a rocker Petr Kolář, který svým hlasem všechny přítomné doslova uchvátil. Jeho největší hity zpívali snad všichni přítomní a i on sklidil obrovský aplaus.

„Vystoupení jsem si užil skvěle, byla skvělá atmosféra, lidi byli úžasní a pro mě super koncert. Teď máme všichni omezené možnosti a všechno se tak nějak převrátilo do jiného módu. Velké akce se zrušily, ale naopak vznikají malé, regionální akce a má to zase jinou atmosféru. Hlavně, že se tvoří, sice na koleni a den po dni, ale tvoří se, protože kultura nesmí zaniknout,“ řekl bezprostředně po svém vystoupení Petr Kolář, kterému se v Obořišti moc líbilo a doufá, že se sem ještě někdy vrátí.

Po koncertech následovala ještě after párty, na které zůstali téměř všichni přítomní a užili si akci do úplného konce.

A jak hodnotili VDN Fest jeho návštěvníci?

„Byla to skvělá akce a doufáme, že bude brzy zase další,“ řekla jedna z návštěvnic.

„Bylo to úžasný a nejlepší pro nás byla Olga. Ona je tak krásná, přirozená, vtipná a nádherně zpívá,“ komentovala nadšená dcera se svou maminkou.

„Super akce, super lidi, parádní organizace, dobrý jídlo i pití. Snad už bude takových akcí zase víc,“ doufali přímo na místě další návštěvníci.

Fotogerafie z VDN Festu naleznete stejně jako další videa, zajímavosti a informace na facebookovém profilu agentury VDN Promo.

Agentura VDN Promo, která festival organizovala, se v posledních letech zaměřila spíše na velké kulturní akce, ale vzhledem k současné situaci a omezením z důvodu koronaviru se i její vedení muselo přizpůsobit podmínkám a mnoho svých plánovaných akcí odložit.

Co tedy přinesl VDN Fest Jitce a Petrovi z VDN Promo a můžeme se těšit i na další ročník?

„Byl to náš první koncert od prosince a moc děkujeme všem, kteří dorazili. Teď se těšíme na srpnovou Summer párty s Leošem Marešem a co bude pak, to se uvidí,“ nechtějí prozradit své plány Jitka Doubravá a Petr Větrovský, kteří ale vždy mají nějaké překvapení a zajímavou akci v záloze.

autor článku: redakce DA (zdroj foto: https://www.facebook.com/vdnpromo/)