Dnes je sobota 26. září, svátek má Andrea,
je Mezinárodní den kulturního dialogu.

www.bobcatdobris.cz/

Dobříšský kulturák v březnu: Expediční kamera, United Flavour i STO ZVÍŘAT

přidáno: 28. 02. 2020

Březnový program KD Dobříš zve k originálnímu filmovému festivalu, při kterém můžete vidět nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy. O hudební zážitky se postará kapela United Flavour a oblíbených STO ZVÍŘAT. Chybět nebude ani výstava obrazů, tentokrát z cyklu "Mr. Blue Sky" od akademického malíře Karla Jerieho, v jehož dobříšském ateliéru vzniká, dnes již mezinárodně uznávaná, komiksová a malířská tvorba.

12. března 2020 - Expediční kamera - přehlídka filmů

Expediční kamera je filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce.

Výpravy do nitra džungle i pouště, neuvěřitelné výkony na skalách, plavby přes oceány i po divokých řekách, adrenalinové šílenství, návštěvy domorodých kmenů, stovky uběhnutých kilometrů i putování na dvou kolech, outdoorové hvězdy i neznámí a přesto úžasní cestovatelé, to vše máte možnost zažít během festivalu. Přijďte nasát atmosféru dálek, obdivovat pozoruhodné výkony a načerpat inspiraci ke svým cestám.

PROGRAM:
19:30 hod. - 1. promítací blok

 • B7 - 95 kilometrů, které ti změní život (ČR)
 • Surf Cuba (Kanada)
 • Boy Nomad (Kanada)

21:00 hod. - přestávka
21:20 hod.  - 2. promítací blok

 • Tieň Jaguara (Sk)
 • Sary Jaz (Aus)

Veškeré informace o programu, včetně trailerů k jednotlivým filmům najdete na webu www.expedicnikamera.cz

Místo a čas konání: Společenský sál KD od 19:30 hod. 

Vstupné:

 • základní: 100 Kč
 • snížené - děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP: 50 Kč

13. března 2020 - United Flavour - tour k nové desce Here to Stay

United Flavour vydávají v únoru 20 dlouho očekávané album s názvem Here to Stay, k němuž vyráží na comebackové turné. 

Prvotním impulsem pro vznik multikulturní skupiny United Flavour byl příchod dvou zakládajících členů kapely - španělské zpěvačky Carmen a baskytaristy Djeie v Pobřeží Slonoviny - do Prahy v druhé polovině 90. let …   

Kulturní vlivy Španělska, Afriky a střední Evropy se v hudbě United Flavour přetavují v energický mix, ve kterém se propojují prvky latina, reggae, dancehallu, r'n'b, soulu a hiphopu. United Flavour mají za sebou již deset úspěšných let existence. Dokáží naživo vytvořit skvělou atmosféru, o které by mohly vyprávět desítky festivalů a klubů anebo několikrát vyprodaný pražský Lucerna Music Bar. Kapela hrála po boku světových hvězd, jako jsou Manu Chao, Shaggy, Max Romeo, Buju Banton, Israel Vibration, Gentleman a další. 

Místo a čas konání: Společenský sál KD Dobříš od 20:30 hod.

Vstupné:

 • 210 Kč (předprodej)
 • 240 Kč (na místě)

​Předprodej vstupenek od 25. února do 12. března 2020  (12:00 hod.) v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

19. března 2020 - Vernisáž výstavy obrazů - Karel Jerie - Mr. Blue Sky

Výstava obrazů z cyklu "Mr. Blue Sky" vám nabídne tvorbu akademického malíře Karla Jerieho, který se na Dobříšsko přistěhoval před několika lety a v jehož dobříšském ateliéru vzniká, dnes již mezinárodně uznávaná, komiksová a malířská tvorba.

Vystavené obrazy zavedou diváka do světa volného prostoru nebeských výjevů, které se proměňují v živé bytosti a reagují na život na zemi. Malíř zve do světa mraků, denních i nočních výjevů, do světa fantazie, ve kterém setkání krajiny a nebe nabývá zcela nečekaných metafor. Širší tvorbu Karla Jerieho může divák nahlédnout v ukázkách z pláten, ilustrací a komiksových kreseb z posledních let jeho tvorby. Mimo jiné budou poprvé představeny ilustrace pro připravovanou knihu Ondřeje Neffa.

Místo a čas konání: Výstavní sál KD Dobříš od 17:00 hod.

Výstava potrvá do 19. dubna 2020. Otevřeno po – čt 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, neděle 14:00 - 16:00 hod.

Vstupné:

 • ZDARMA

27. března 2020 - Sto zvířat - koncert v rámci tour 30 let

STO ZVÍŘAT vzniklo v roce 1990 jako reakce na anglickou vlnu ska, prezentovanou kapelami jako Madness, Specials nebo Selecter. Od té doby kapela ušla v rámci žánrů dlouhou cestu lemovanou rocksteady, reggae, swingem i rockem.

STO ZVÍŘAT vstoupí do třicáté sezóny jistým krokem a v plné síle. Jaro a léto se chce věnovat  přípravám na nové třinácté album a zároveň si parádně užít všemi koncerty a festivaly své 30. narozeniny. Honza Kalina, kapelník Sto zvířat a textař skupiny Tomáš Belko se shodnou: "Kdyby nám někdo na jaře roku 1990 v bistru v Nerudově ulici na Malé Straně, kde jsme po tři dny vymýšleli název tehdy ještě neexistující kapely, předpovídal že se dožijeme se ZVÍŘATY třiceti let, asi by jsme za něj zaplatili a řekli si, hele asi nějakej šílenec...Mohli jsme se jmenovat taky DRUHÁ DOBA, nebo TROLLEJBUS, takže to vlastně dopadlo dobře, né?"

Místo a čas konání: Společenský sál KD Dobříš od 20:30 hod.

Vstupné:

 • 250 Kč (předprodej)
 • 280 Kč (na místě)

Předprodej vstupenek od 3. do 26. března (12:00 hod.) v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

PŘIPRAVUJEME NA DUBEN:

7. dubna 2020 - Travesti show Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu „Nemocnice na pokraji zkázy“

Nový zábavný pořad protkaný vtipnými scénkami z nemocničního prostředí plný známých melodií a písniček s výpravou více než 70 kostýmů a divadelní scénou. Začátek od 19:00  hod.

Vstupné: předprodej 290 Kč, na místě 310 Kč

Předprodej vstupenek v trafice U Davida. 

17. dubna 2020 - Helena Zeťová - Consequences Tour 2020

Zpěvačka s krásným temným hlasem vydala na konci minulého roku novou desku, kterou představí i na Dobříši. Zazní i její známe hity z let minulých.

Vstupné: 265 Kč předprodej, 280 Kč na místě

Předprodej v trafice „U Davida“ Dobříš od 3. března 2020 + on-line na https://www.smsticket.cz/vstupenky/20737-helena-zetova-consequences-tour.

23. dubna 2020 - Vernisáž výstavy obrazů - Ladislav Hojný

24. dubna 2020 - Nezmaři a symfonikové Čro.

Koncert folkové a filmové hudby v krásném prostředí zámku Dobříš.

Vstupné: 250 Kč, 300 Kč, 350 Kč

Předprodej vstupenek od 17. března 2020 v informačním středisku.

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš