Dnes je neděle 15. září, svátek má Jolana.

Náš region
Menubox
Restbox

Nepodceňujte používání bezpečnostních pásů ve voze!

přidáno: 22. 03. 2018

Během minulého týdne probíhala ve Středočeském kraji kontrola používání bezpečnostních pásů. Kolik osob nebylo za jízdy připoutaných a kolik pokut policisté během týdne uložili?

Minulý týden probíhala od pondělí do pátku ve Středočeském kraji dopravně bezpečností akce v rámci mezinárodní organizace „TISPOL“, která sdružuje evropské policejní sbory v oblasti dopravní problematiky a je založena na předávání zkušeností a informací.

Policisté uložili během týdne pokuty za 15 tisíc korun

Tentokrát byla akce zaměřena na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Na Příbramsku dopravní policisté zkontrolovali během dvou dnů celkem 285 vozidel a zjistili 52 přestupků. Uložili přitom pokuty ve výši téměř 15 tisíc korun a sedm přestupků oznámili správnímu orgánu.

23 lidí nebylo připoutáno

U třiadvaceti lidí zjistili, že nejsou za jízdy připoutáni a také nebylo zajištěno zádržným systémem jedno dítě v autosedačce. Dále se ukázalo, že tři kontrolovaní motoristé před jízdou požili alkohol, kdy jeden z nich měl dokonce nad jedno promile a dopustil se tím trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Sedm aut nemělo vyhovující technický stav a dva řidiči nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti.

autor článku: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. | tisková mluvčí PČR Příbram a redakce DA