Dnes je úterý 29. září, svátek má Michal.

Ilustrační foto

Modelářská výstava Dobříšská želva se uskuteční již tento víkend!

přidáno: 04. 05. 2018

Dorazte s dětmi na jedinečnou modelářskou výstavu spojenou zároveň se soutěží. Výstava se uskuteční již o tomto víkendu v Kulturním domě Dobříš. Čím vším se budou moci nejen děti, ale i dospělí, pokochat? Zeptali jsme se přímo organizátorů akce.

Dobříšští modeláři o tomto víkendu pořádají již 11. ročník oblíbené akce Dobříšská želva, během které se můžete podívat na nejrůznější modelářské kousky. „K vidění budou nejen plastové a papírové modely, ale vystaveny budou i velká RC letadla, tedy dálkově ovládané létající modely,“ upřesňuje Tomáš Vokurka, jeden z organizátorů akce. V rámci výstavy bude také zároveň probíhat soutěž jak v dětských, tak i v dospělých kategorií o hodnotné ceny. „Každé dítě, které se do soutěže se svým modelem přihlásí, od nás dostane i model nový. A máme opravdu radost, že se děti k soutěži každý rok vracejí a přinášejí nám ukázat své nové výtvory,“ říká s nadšením pan Vokurka. Přijít můžete v sobotu od 14:00 hod. do 18:00 hod. a v neděli od 10:00 do 15:00 hod.

K vidění budou i vojenská auta...

Je už tradicí, že během Dobříšské želvy je v prostoru před Kulturním domem k vidění nejrůznější historická technika. „V letošním roce budou k vidění civilní i vojenská auta, motocykly, ale třeba i stabilní motory,“ upřesňuje Jaroslav Sauer, spoluorganizátor akce.

Připravena je i zajímavá beseda

V posledních letech se stalo tradicí, že organizátoři modelářskou výstavu zpestřují i přednáškami v podání známých odborníků. V letošním roce pozvání přijal historik Filip Vojtášek, jeden z předních českých expertů na útoky hloubkařů na českém území během druhé světové války. Filip Vojtášek je autorem blogu Hloubkaři a je také spoluautorem knihy Bomby na Květnovou neděli. Tématu hloubkařských útoků se věnuje i ve své další připravované knize. V rámci letošní Dobříšské želvy Filip Vojtášek vystoupí s přednáškou, v níž se zaměří na útoky hloubkařů na silnice a železnice právě na Dobříšsku a Příbramsku. „Po přednášce budeme v tomto atraktivním tématu pokračovat formou besedy. Pokud se chcete dozvědět víc o válečné historii v našem okolí, či pokud můžete k tématu přispět osobní vzpomínkou či fotografiemi z rodinného archivu, určitě přijďte,“ dodávají organizátoři. Přednáška se koná v sobotu od 18:00 hod., ve velkém sále Kulturního domě Dobříš. Vstupné je dobrovolné, občerstvení během akce zajištěno.

Na výstavu každoročně chodí návštěvníci všech generací, je to akce opravdu pro celou rodinu. „Zájem veřejnosti je rok od roku větší, z čehož máme opravdu velkou radost,“ dodává na závěr pan Vokurka.

autor článku: Redakce DA a www.dobrismodel.cz