Dnes je neděle 15. září, svátek má Jolana.

Kultura
Menubox
Restbox

Kam v první polovině letních prázdnin vyrazit za kulturou?

přidáno: 05. 07. 2018

I přesto, že většina lidí v létě vyráží na celoroční vysněnou dovolenou, i tak v Dobříši a okolí organizátoři akcí nezahálí a pro ty, kteří nikam na dovolenou nejedou nebo jsou zrovna doma, připravili několik akcí.

Dny moří a oceánů
Od 1. do 8. července v Městské knihovně Dobříš probíhá akce Dny moří a oceánů. Můžete se zde těšit na ochlazení nebo se jen přijít přesvědčit, že bazén patří i ke knihovně. Dále vás čeká i tematická výstava v obou odděleních.

Běh Lochovice – Plešivec
Letos poprvé je do seriálu BRDMAN ADVENTURE zařazen závod, který bude odstartován 8. července v 11:00 hod. v Lochovicích. Trať je dlouhá 5,5 km a stoupání činí 370 m. Pro závodníky v cíli čeká nádherný výhled z vrcholu Plešivec.

Dvě nevěsty a jedna svatba
Pro fanoušky českého filmu, kteří rádi chodí do kina, ale neradi sedí zavření v sálech multiplexu, je další událost dobrou zprávou. Dne 10. července se od 21:50 hod. můžete těšit na Kopáčkově dvoře na promítání nového českého filmu Dvě nevěsty a jedna svatba.

Hawaii Party
Dne 14. července v 15:00 hod. ve Staré Huti vypukne již 3. ročník Hawaii Party. Po celou dobu akce se můžete těšit na míchané alkoholické i nealkoholické drinky, v podvečer na představení mládežnické skupiny ZUŠ Dobříš a od 20:00 hod. začne hlavní taneční párty. Počasí je samozřejmě objednané, takže se nebojte akci podpořit v Hawaii dresscode. Vstupné je dobrovolné.

Lucie Bílá a Arakain
Pro dobříšské fanoušky české metalové skupiny Arakain přinášíme skvělou zprávu. Již 20. července v 20:00 hod. se můžete přijít podívat na koncert své oblíbené kapely do letního kina v Novém Kníně. Nebudou chybět hity jako Zimní královna či Cornuto, ale uslyšíte i velmi známé písně Lucie Bílé, ale v trošku „Arakainovějším“ zpracování. Cena vstupného v předprodeji je 490 Kč a na místě 550 Kč.

Skalecká pouť 2018

O víkendu 21. – 22. července se v Mníšku pod Brdy bude konat již tradiční Skalecké pouť. Pouť je doprovázena i dalšími programy jako jesou pohádkové prohlídky zámku, mše, stánky a hlavním podiem, kde bude letošním hlavním hostem zpěvačka Ewa Farná.

Summer Fest 2018

Další víkend 27. – 28. července se hudební fanoušci přesunou do letního areálu za sportovní halou. Můžete se těšit na domácí stálice Čankišou a Imodium nebo zajímavý hudební projekt Cold Cold Nights a připojí se samozřejmě i zástupci domácí scény Wocaties Band a V-Pořádku. Vstupné na sobotu i neděli činí 250 Kč a na jednotlivé dny 150 Kč.

Brdonoš – triatlon Podlesí

V rámci BRDMAN ADVENTURES se bude 28. července  konat ještě jeden závod. Závod odstartujev Podlesí u Příbrami ve 13:00 hod., ale registrace bude probíhat již od 10:00 hod.

autor článku: Natálie Matějková