Dnes je čtvrtek 22. srpen, svátek má Bohuslav.

Kultura
Menubox
Restbox

Jaké červnové akce jsou připraveny pro návštěvníky v Kulturním domě Dobříš?

přidáno: 23. 05. 2018

V dobříšském kulturním domě jsou pro návštěvníky nachystány výstavy, koncerty a na své si v Muzeu hraček Dobříš přijdou i ti nejmenší. V článku navíc najdete i kapely, které se představí na oblíbené akci Summer Fest konané v Dobříši na konci července.

Jiří Brodina - Obrazy

Jiří Brodina je malíř, který svými obrazy dokáže oslovit vnímavou duši člověka. Na jeho plátnech naleznete podivné postavy z bájného světa, zemité barvy podbrdské krajiny, hvězdné nebe i kouzlo a sílu severního moře. Vedle obrazů inspirovaných výhledem z oken kuchyně ve Všeradicích, v nichž neopakovatelně zachycuje svůj úhel pohledu na realitu, maluje i své snové představy. Technikou maleb z barevných skvrn nás přivádí do světa pomíjivé imprese, která v nás však dokáže zanechat trvalé stopy dojmů z tvorby umělce (Petr Petříček). Výstava probíhá ve výstavním sále KD Dobříš a potrvá do čtvrtka 28. června 2018. Otevřeno po – čt 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14:00 - 16:00 hod. Vstup zdarma!

Vanua2 - koncert, pop-rock, reggae

Rytmika legendárního Blue Effectu, tedy bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš, který se v sestavě kapely Radima Hladíka rovněž objevil - to je základ nové české kapely Vanua2, která se představila singlem Bridge Me Out. Trojici muzikantů doplnil kytarista Honza Ponocný a kytarista a zpěvák se „sealovským“ hlasem Yannick Tevi, pocházející z tichomořského ostrova Vanuatu (zdroj: www.idnes.cz). Žánr, který hrají, se nedá jasně popsat. Jednou je to pop rock, jindy zabrousí třeba do reggae. Na jedinečnosti jí ale přidává silný vokál, který podrží zkušená kapela. Jejich sound je světový (zdroj: www.denik.cz). Přijďte si je poslechnout do společenského sálu KD Dobříš, v pátek 1. června od 20:30 hod. Vstupné: 160,- (předprodej), 190,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel. 318521302.

Arnošt Goldflam, Doma u Hitlerů - hraje Podbrdské národní divadlo - 2. repríza

Šest mini-příběhů, které spojuje postava Adolfa Hitlera, je poněkud neortodoxním pohledem na nejproslulejšího zločince dějin. Představení se uskuteční ve společenském sále KD Dobříš, ve čtvrtek 7. června 2018 od 19:30 hod.

Tvořivé odpoledne v Muzeu hraček Dobříš

Zveme rodiče a děti na návštěvu Muzea hraček Dobříš spojenou se zábavným tvořením.

Tentokrát na téma: Svatojánské bytosti Přijďte se společně připravit na jednu z nejmagičtějších nocí roku - svatojánskou noc. Připomeneme si tradice a vyrobíme svatojánského broučka, nebo vílu z papíru a přírodních materiálů.Tvořit budeme v neděli 10. června od 12:30 do 16:00 hod. Cena: 20 Kč děti, 30 Kč dospělí. Materiál v ceně.      

Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a další. Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš. Akce se uskuteční ve společenském sále KD v neděli 24. června 2018 od 17:00 hodin, vstupné dobrovolné.

V létě se opět můžete těšit na Summer Fest

Tradiční hudební akce za sportovní halou Summer Fest Dobříš se uskuteční 27. - 28. července. V pátek zahrají kapely: Wocaties band, Čankišou, Lucie Revival a v sobotu: V-Pořádku, Vasilův Rubáš, Imodium a Cold Cold Nights. Můžete se těšit na skvělé kapely, které patří k domácím stálicím, na zajímavý hudební projekt - kapelu Cold Cold Night (nominace na cenu Anděl 2017 v kategorii alternativa), ale i na oblíbené a vtipnými texty sršící duo Vasilův Rubáš či na pecky kapely Lucie v podání skvělého pražského revivalu, za kterým stojí řada zkušených muzikantů. Domácí scénu netřeba představovat - Wocaties Band i punkoví V-Pořádku jistě potěší své početné a věrné fanoušky nejen z Dobříše. Tak neváhejte a přijďte, léto a muzika, to patří k sobě.

autor článku: Jindřiška Kastnerová | KD Dobříš