Dnes je neděle 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Kultura

Přehled akcí pořádaných dobříšským kulturním domem

přidáno: 31. 01. 2019

Únorové akce pořádané v kulturním domě zcela jistě potěší všechny věkové kategorie. Do Dobříše během následujícího měsíce totiž dorazí hned několik zajímavých osobností, mezi kterými nebude chybět ani v současnosti velmi známý zpěvák Thom Artway!

8. února: Pocta Zuzaně Navarové - koncert

Zuzana Navarová stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz. Hudební barevnost a silné výpovědi jejích textů v nás dál rezonují roky po jejím odchodu a její jméno znají i ti, kteří v dobách, kdy aktivně koncertovala, ještě ani nechodili do školy. Náročného úkolu nazkoušet koncert složený z písní Navarové se zhostila šansoniérka a herečka Markéta Burešová. Spolu s ní Zuzaniny písně na pódiu interpretuje trio hudebníků z různých uměleckých světů. Akordeonista, pianista, zpěvák a skladatel Mario Bihári hrál se Zuzanou Navarovou v kapele Koa a nahrál s ní nejdůležitější alba. Klavíristka a herečka Petra Bílková vystupuje s Markétou Burešovou od začátku její hudební kariéry. Jako herečka hraje nejčastěji v divadle Kampa, které je její domovskou scénou. Herec, bubeník a skladatel Ivo Sedláček doprovází uskupení na cajon. Společenský sál KD Dobříš, pátek 8. února 2019 od 20:00 hod. Vstupné: 180,- (předprodej) a 200,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

14. února: Vernisáž výstavy fotografií Zdeňka Klána a studentů SVŠUAŘ

Mgr. Zdeněk Klán vás zve na výstavu Fotografie s příběhem studentů Střední školy a vyšší odborné školy umělecké a řemeslné. Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 14. února 2019 od 17:00 hod. Výstava potrvá do 17. 3. 2019. Otevřeno po – čt 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14:00 - 16:00 hod. Vstup zdarma!

22. února: Thom Artway s kapelou

Zpěvák, textař a kytarista Thom Artway patří aktuálně k nejuznávanějším ​mladým ​muzikantům ​české hudební scény. Ve své tvorbě dokonale propojuje moderní zvuk s klasickým písničkářstvím. Jeho skladby jsou podmanivé díky charakteristickému hlasu a jasně rozpoznatelným melodiím.

Debut Hedgehog, který vyšel v roce 2016, se setkal s velkým ohlasem. V tom roce dokonce získal právem ocenění Anděl za Objev a Zpěváka roku. Na podzim r. 2018 vydává album All I Know, kterým se mu podařilo navázat na úspěšný debut. Hudební kritici navíc oceňují i to, že Thom nezůstal hudebně stát na místě, ba právě naopak - jeho novinka je rychlejší a objevuje se na ní více elektroniky a elektrických kytar. Na první pohled stále introvert s vizáží kluka odvedle potvrzuje pozici talentovaného písničkáře a zpěváka, který má pořád co nabídnout, ať už se to týká líbivého sametového hlasu, neomšelých melodií či hloubky textů.

Společenský sál KD Dobříš, pátek 22. února 2019 od 20:30 hod. Vstupné: 180,- (předprodej) a 200,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

1. března: Ventolin + 1flfsoap - koncert 

Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety a člena divadla Nejhodnější Medvídci. Vznikl v roce 2007.

David Doubek je hudebník, producent a performer, který k živému hraní používá staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummachiny. V r. 2017 vydal desku Vitajte, jejíž název inspirovala rohožka z turné se spřátelenou kapelou Midi Lidi. Přes den přednáší David Doubek antropologii na Univerzitě Karlově, po večerech hraje na koncertech pod jménem Ventolin elektronickou hudbu. Ventolínovi předskočí úžasná dvojice 1flfsoap. Brněnskou formaci 1flfsoap tvoří členové dalších známých českých kapel, Michal Janík z Ghost of You a Lukáš Palán z Acute Dose. Společenský sál KD Dobříš, pátek 1. března 2019 od 20:30 hod. Vstupné: 170,- (předprodej) a 190,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida od 11. 2. 2019. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

Muzeum hraček - zámek Dobříš – neděle 3.2. Valentýnské tvoření

Zveme rodiče a děti na návštěvu Muzea hraček Dobříš spojenou se zábavným tvořením. Menší děti si vyrobí svíčku z pravého včelího vosku. Starším poradíme, jak vytvořit srdíčkový přívěsek, který potěší každého. Tvořit budeme od 12:30 do 16:00 hod. Cena: 20 Kč děti, 30 Kč dospělí. Materiál v ceně vstupného.  

 

Připravujeme na březen:

7. března: Expediční kamera - přehlídka filmů

Mezinárodní filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů z celého světa o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.

Společenský sál KD, čtvrtek 7. dubna od 19:30 hod. Vstupné: Základní: 100,- Kč, snížené - děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP: 50,- Kč. Více informací o promítaných filmech na stránkách kulturního domu nebo na stránkách expediční kamery.

21. března: Vernisáž výstavy obrazů Michala Tomka

22. března: Vypsaná Fixa – koncert - předprodej vstupenek od 20.2. v Trafice u Davida

27. března: Nová travesti show skupin Techtle Mechtle a Kočky - „Sny ve Vegas“ - předprodej vstupenek od 5. 3. v Trafice u Davida.

autor článku: Redakce DA a Jindřiška Kastnerová