Dnes je neděle 15. září, svátek má Jolana.

Kultura
Menubox
Restbox

V září se na Dobříšsku nudit nebudete, kam stojí za to vyrazit?

přidáno: 05. 09. 2018

V září se s kulturními a sportovními akcemi doslova rozthrl pytel. Během měsíce je připraveno mnoho akcí jak pro dospělé, tak i pro děti nebo celé rodiny. Jak si naplánovat diář, abyste toho stihli co nejvíce?

Divadelní hra – Na Strži se bude válčit s mloky!

Na divadelní představení pod širým nebem můžete vyrazit v pátek 7. září od 20:00 hod. do Strže. Obdivovat budete moci místní herecké ochotníky.

Dobří(š) v pohybu

V sobotu 8. září si budete moci s dětmi přijít vyzkoušet, vybrat si nebo se jen podívat na různé sportovní aktivity. V rámci dne budou probíhat také nábory dětí pro školní rok 2018/2019. S sebou si vezměte sportovní oblečení a obuv a láhev s pitím.

Kola Beran Brdmanův pařez

V sobotu 8. září se od 11:00 hod. uskuteční na Vlašce další závod, tentokrát cyklistický. Připraveny jsou trasy dlouhé 54 km, fitness jízda 27 km a pro rodiče s dětmi 16 km.

Dobříšský regionální trh

V sobotu 8. září se také uskuteční pravidelné farmářské trhy. Od 8:00 do 12:00 hod. budou v Kopáčkově dvoře připraveny stánky s regionállními potravinami.

Oslava 100 let republiky a výročí konce První světové války

Sobota 8. září bude patřit v obci Borotice oslavám 100 let od založení republiky. Akce startuje ve 13:00.

Zábavné odpoledne s IZS

V neděli 9. září pořádá město Dobříš další akci pro děti i dospělé. Od 14:00 do 18:00 hod. se budete moci na fotbalovém hřišti seznámit s vybaveností, technikou a činností složek IZS.

Benefiční koncert „Hraje celá rodina“

V neděli 9. září proběhne od 19:00 hod. v kostele Nejsvětější Trojice již 6 benefiční koncert. Představí se české smyčcové duo:Lucie Sedláková Hůlová - housle a Martin Sedlák - violoncello, spoluúčinkují jejich děti A. V. Michna, J. Fiala, B. Martinů, J. Suk, A. Dvořák . Vstupné dobrovolné a vstupné půjde na obnovu dobříšských varhan.

Divadelní představení - Nahoru dolů

Autorskou situační komedii Podbrdského národního divadla v podání místního činoherního souboru můžete zhlédnout ve společenském sálu Kulturního domu v úterý 11. září od 19.30 hod. Více informací na www.divadlodobris.com.

Vernisáž výstavy - Stanislav Kadlec „Krajiny Brdské a Šumavské“

Stanislav Kadlec se narodil v r. 1951 v Příbrami. Do svých 22 let žil v Jincích a od roku 1973 žije v Sedlčanech. Maluje od svých 15 let. Později se věnuje malbě abstraktních obrazů přírody. Začal rozlišovat přírodu na vnější - konkrétní a vnitřní, kterou můžeme vnímat jen svou intuicí. Vernisáž se uskuteční mimořádně ve středu 12. září 2018 od 18:00 hod. v Kulturním domu Dobříš. Výstava potrvá do neděle 14. října 2018. Otevřeno po – čt 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14:00 - 16:00 hod. Vstup zdarma.

Koncert - Znouzectnost

Kultovní plzeňská kapela Znouzectnost opět zahraje v Dobříši... Její motto: "To, co děláme, neděláme proto, že bychom chtěli změnit svět. Děláme to proto, aby svět nezměnil nás. Děláme z nouze ctnost.", zůstává aktuální i v dnešní době, a tak Znouze neúnavně skládá, koncertuje a dělá radost svým posluchačům i sobě. V Dobříši zahraje 14. září od 20:30. Vstupné: 150,- (předprodej) a 170,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

Běh města Dobříše

Běžecký závod se uskuteční přímo v centru Dobříše za účasti „dobříšských sportovních ikon“. Do závodu běžci odstartují z Komenského náměstí a připraveny budou okruhy jak pro dětské kategorie, tak i pro dospělé.

Orieňták

Závod krajského poháru i pro veřejnost s jednoduchými tratěmi pro děti a začátečníky se uskuteční v sobotu 22. září od 10:00 hod.

Festival živých soch

Jedinečný festival, který se v ČR uskuteční podruhé! Po Pražské ulici v Příbrami bude umístěno mnoho živých soch, které budou připraveny se fotit s návštěvníky. Připraveno bude i hlasování o nejlepší sochu. Vstupné zdarma.

Cena města Dobříše

Cena města Dobříše za rok 2017 bude předána panu Karlu Kloudovi za celoživotní významnou činnost v oblasti sportu a kultury, panu PhDr. Jaromíru Žákovi za významnou činnost v oblasti výchovy a vzdělávání a panu Vladimíru Procházkovi za celoživotní významnou činnost v oblasti kultury. Slavnostní předání a koncert se uskuteční na Zámku Dobříš v sobotu 22. září.

Slavík a ženy

V sobotu 22. září se uskuteční od 20:00 hod. na zámku v Hořovicích cyklus večerních vokálních orchestrů.

Benefiční koncert Imperial College Symphony Orchestra London

V neděli 23. září proběhne od 19:00 hod. na Zámku Dobříš benefiční koncert Imperial College Symphony Orchestra London.

Koncert k výročí republiky

V úterý 25. září se v Dobříši uskuteční koncert k výročí 100 let od založení Československého státu. Za doprovodu kapely Petra Maláska vystoupí české zpěvačky jako Lucie Bílá, Petra Janů a Jitka Zelenková a spolu s návštěvníky tak oslaví významné výročí naší země.

Sorex brdský terénní půlmaraton

29. září se uskuteční na Vlašce opět oblíbený SOREX Brdský terénní půlmaratón.

Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš ve společenském sálu Kulturního domu Dobříš v neděli 30. září od 17:00 hodin, vstupné dobrovolné.

autor článku: Redakce DA