Dnes je čtvrtek 1. říjen, svátek má Igor,
je Mezinárodní den seniorů, lékařů, cyklistiky, vegetariánství a hudby.

Ilustrační foto

V příbramské nemocnici zazní klasická hudba

přidáno: 21. 05. 2017

Festival Antonína Dvořáka navštíví v rámci svého programu i Oblastní nemocnici Příbram. Již 23. května zazní na recepci nemocnice a před jejím vchodem klasická hudba v podání profesionálů a žáků základních uměleckých škol z Příbrami. Těšit se můžete hned na dvě produkce, a to zcela zdarma.

Poprvé to bude v 11 hodin. Vystoupení se nazývá „Dostaveníčko“ a v prostoru před nemocnicí se představí hornové kvarteto QHorns (ve složení Barbora Černá, Daniela Roubíčková, Monika Čeřovská a Kristýna Ratajová) v doprovodu sboru ZUŠ A. Dvořáka. Ansámbl je složený ze čtveřice mladých českých hornistek, které soubor založily již při studiu na Gymnáziu Jana Nerudy před několika lety. Dívky se sešly po delší odmlce na HAMU v Praze a rozhodly se opět vystupovat.

O dvě hodiny později se pacienti, návštěvníci i zaměstnanci nemocnice mohou těšit na vystoupení „Pohlazení po duši“. Během něj se předvede smyčcové kvarteto Farfalle, které vzniklo speciálně na popud hudebního festivalu. Cílem bylo skloubit mladé profesionální umělce, kteří jsou na počátku své kariéry. Soubor je tvořen studenty HAMU a Pražské konzervatoře, kteří jsou zároveň členy předních českých orchestrů. Ondřeje Háse, Marii Hasoňovou, Mojmíra Kačírka Jr. a Alenu Sístkovou doprovodí kytarový a violoncellový soubor ze ZUŠ T.G.Masaryka.

„Cílem akce je především přivést klasickou hudbu do netradičních míst a k lidem, kteří by běžně na koncert nepřišli. A hlavně potěšit poslechem něčeho pěkného. V podání jak profesionálů, tak dětí ze ZUŠ, které tímto spojením na koncertě mají možnost nahlédnout do práce profesionálů a zároveň získat motivaci pro svoji činnost,“ říká ke Dnu s Antonínem Dvořákem ředitelka festivalu Albína Houšková.

Koncerty se uskuteční 23. května od 11 (prostor před vchodem) a od 13 hodin (prostor hlavní recepce). Vstup je zdarma. Jste srdečně zváni!

autor článku: Bc. Martin Janota | Specialista pro styk s veřejností