Dnes je čtvrtek 1. říjen, svátek má Igor,
je Mezinárodní den seniorů, lékařů, cyklistiky, vegetariánství a hudby.

Ilustrační foto

Studenti z Nizozemí zahrají na dobříšském zámku slavné orchestrální skladby

přidáno: 19. 06. 2017

Studentský nizozemský orchestr Jeugd Symfonieorkekst Rijnstreek (Symfonický orchestr mládeže Rijnstreek) rozezní 11. července od 20 hodin Zrcadlový sál na zámku Dobříš. V programu letního koncertu zazní skladby od L. Beethovena, W. A. Mozarta, B. Smetany, K. Bredehorsta, F. Medelssohna, J. Hornera či A. Dvořáka.

 

Vystoupení rozličných hudebních souborů z Nizozemska patří na zámku Dobříš k tradičním akcím, které se zde konají několikrát do roka. Součástí nizozemského souboru (pojmenovaného podle stejnojmenné nadace), který vystoupí letos v červenci, jsou tři orchestry pro mladé umělce – pro děti od 8 do 12 let, pro skupinu od 10 do 15 let a pro studenty od 13 do 19 let. „Nadace umožňuje mladým lidem, aby rozvíjeli svůj talent a získávali cenné zkušenosti. Na letním koncertu v Zrcadlovém sále se představí třicet mladých hudebníků z Nizozemska,“ říká Kateřina Langová ze zámku Dobříš.
 
Mezi nejcennější zkušenosti studentského orchestru patří pravidelné koncertování a účast v hudebních soutěžích jak v Nizozemí, tak v zahraničí, kam vyjíždí minimálně jednou za dva roky. V minulosti již studenti zahráli například posluchačům na festivalu mládeže britském  Aberdeenu, v estonském Tallinu či ve francouzském Brive-la-Gaillarde. „Pravidelně třikrát do roka pak absolvují významné koncerty ve své rodné zemi – zimní koncert, jarní a letí koncert,“ informuje Kateřina Langová.

Program vystoupení symfonického orchestru mládeže obsahuje vždy skladby náročných současných i klasických orchestrálních děl. Součástí koncertů jsou také melodicky známé skladby z filmů jako Piráti z Karibiku nebo Titanic a nejinak tomu bude také na zámku Dobříš.
Vstupné na koncert činí 100 Kč, vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na pokladně zámku Dobříš. Více informací na www.zamekdobris.cz.

autor článku: Michaela Rozšafná